Disainiauhinnad

Eesti Disainiauhinnad toob kokku erinevate valdkondade disainiauhinnad, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.

Rohkem infot: eestidisainiauhinnad.ee

Iga kahe aasta tagant antakse ühiselt välja Eesti Disainiauhinnad tootedisaini, graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategooriates.  

Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult. 

Eesti Disainiauhindu korraldab Eesti Disainikeskus koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga.  Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal.


2022. aastal juba kuuendat korda toimuva ühise disainikonkursi käigus antakse välja auhinnad järgmistes valdkondades: Tootedisainiauhinnad BRUNO (mida EDL annab välja alates 2006. aastast); Graafiline – ja meediadisain; Teenusedisain; Disainiharidus ning valdkondadeülesed kategooriad: Elumuutev disain, Disainitegu ja Disainimuutja. Noori disainereid tunnustatakse Noor Püss (graafiline disain) ja SÄSI (kõik muud disainiliigid v.a. Graafiline disain) auhindadega. Lisaks ei puudu ka väärikad Prillitoos ja BRUNO Elutöö auhind.

2022. aasta Disainiauhindadega soovitakse rohkem tähelepanu juhtida ka disaini rakendamisest saadavatele väärtustele. Eesti Disainiauhinnad 2022 võitjad kuulutatakse välja 23. septembril 2022, samal ajal kui toimub Disainiöö Festival 2022. Rohkem infot eestidisainiauhinnad kodulehelt.


2020. aasta auhinnatseremoonia toimus virtuaalselt ja on järelvaadatav Eesti Disainikeskuse Youtube‘i kanalis:


2018. aasta auhinnatseremoonia toimus Kadrioru Tennisekeskuses:
2016. aasta Disainiauhindade tseremoonia toimus Kultuurikatlas:
2014. aasta Disainiauhindade tseremoonia toimus Lilleküla jalgpallihallis:Disainiauhinnad disainiblogis

Kuu disainer – Marit Ilison ♥

Marit Ilison on disainer, multidistsiplinaarne kunstnik ja muuhulgas ka trummar, kes tegutseb rahvusvahelisel disainiareenil ja teeb seda sihikindlalt, teadlikult ja ka edukalt. Ta on pälvinud mitmeid disainiauhindu (Kristjan Raua preemia, SÄSI), tema töid on eksponeeritud parimates moeajakirjades ning kutseid väga hea tasemega messidele ja väljapanekutele laekub tema postkasti sagedasti.

Disainiauhinnad uudistes