Disainiauhinnad

Eesti Disainiauhinnad toob kokku erinevate valdkondade disainiauhinnad, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.

Rohkem infot: eestidisainiauhinnad.ee

Iga kahe aasta tagant antakse ühiselt välja Eesti Disainiauhinnad tootedisaini, graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategooriates.  

Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult. 

Eesti Disainiauhindu korraldab Eesti Disainikeskus koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga.  Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal.

2020.a. ootab Eesti Disainiauhinnad konkurssi ees olulised muudatused kuna soovime edaspidi juhtida rohkem tähelepanu hea disaini mõjule ühiskonnas, samas vältides asjatuid dubleerimisi. Oleme kokku leppinud, et graafilise disaini ja veebidisaini traditsioonilised ning oskustepõhised kategooriad liiguvad 2020.a. Kuldmuna konkursile ja Eesti Disainiauhindade konkursil pööratakse edaspidi rohkem tähelepanu disaini rakendamise väärtustele ning antakse välja ühelt poolt kategooriateüleseid auhindu nagu Noor Püss, Prillitoos ja Aasta Disainer, teiselt poolt väärtuspõhiseid auhindu, mis on kooskõlas rahvusvaheliste väärtuskategooriatega. Loe lähemalt siit


2018. aasta auhinnatseremoonia toimus Kadrioru Tennisekeskuses:
2016. aasta Disainiauhindade tseremoonia toimus Kultuurikatlas:
2014. aasta Disainiauhindade tseremoonia toimus Lilleküla jalgpallihallis:Disainiauhinnad disainiblogis

Kuu disainer – Marit Ilison ♥

Marit Ilison on disainer, multidistsiplinaarne kunstnik ja muuhulgas ka trummar, kes tegutseb rahvusvahelisel disainiareenil ja teeb seda sihikindlalt, teadlikult ja ka edukalt. Ta on pälvinud mitmeid disainiauhindu (Kristjan Raua preemia, SÄSI), tema töid on eksponeeritud parimates moeajakirjades ning kutseid väga hea tasemega messidele ja väljapanekutele laekub tema postkasti sagedasti.

Disainiauhinnad uudistes