Eesti Disainiauhinnad: zürii kommenteerib graafilise disaini nominente

Miks just sellised on disainiauhindade firmagraafika ja brandingu kategooria finalistid? Zürii, mille eesotsas oli üks maailma hinnatuim loovjuht Alexandra Taylor, kommentaarid avavad tausta.

Tallinn Music Week Zürii hindas visuaalse identiteedi võimet end taasleiutada, kaotamata seejuures aastate jooksul kinnistunud äratuntavat joont. Kaalu annab juurde ka erinevate kandjate teostuse kõrge tase.


Tallinna arhitektuuribiennaal Zürii arvates on tegemist jõulise ja mängulise identiteediprogrammi näidisega. Haakides hästi möödunud aastate kujundustega, toimib selle aasta visuaal eksimatult kõigil kandjatel.Huum Saun oma olemuselt on aegade algusest olnud midagi rohmakat, “pimedat” ja mitte kõige moodsamat. Esimesena tulevad meelde puitlauad ja koledad kerised. Huumi puhul on välditud on kližeesid ning  lahendus on viidud kaasaegsesse võtmesse, mis oli suurim pluss antud töö puhul.Viljandi Pärimusmuusika Festival Identiteet, mis püsib koos ilma silmatorkava logota. Illustratsioon haarab hästi ürituse vaimu ning rakendub üle kogu meedia – järjekindlalt ja vaheldusrikkalt.

 


Bocuse d’Or Stockholm 2014 Mänguline visuaalne identiteet eesti tiimile rahvusvaheliseks kokkamisvõistluseks. Origami-siga detailina oli žürii jaoks kindlasti mõnusaks garneeringuks, mis tõenäoliselt ka mõne boonuspunkti tõi ja eesti tiimi finaali viis.
Valitsusasutuste ühtne identiteet Zürii hinnangul väärib visuaalse lahenduse asemel antud töö äramärkimist ehk pigem tehtud läbirääkimiste eest, mille abil õnnestus saavutada lihtne ja selge ühine nimetaja müriaadile instantsidele. Oluline osa on ka materjalidel, mis tutvustavad uut süsteemi antud asutustes töötavatele inimestele.
 

Jupp Žürii üsna üksmeelse poolehoiu võitnud lihtne, kuid varieerimisvõimalusi pakkuv visuaalne identiteet, mille kontseptsioon tuleneb otseselt pakutava teenuse omadustest, mõjumata seejuures punnitatuna. Kõige selle juures ei tee see järeleandmisi ka terviklikuna mõjuva tüpograafilise lahenduse osas.Kuldnoka 5 Kuigi töö ei olnud oma väljundite poolest küll zürii hinnangul väga mitmekesine, ent seda enam suutis veenda oma lihtsa ja tabava ideega. Visuaal annab võimaluse muuta seostamise abil muidu ehk lakoonilisena mõjuv hoone äratuntavamaks.Restoran NOA Logo on väga dekoratiivne, eristuv ja kannab endas hästi antud restorani suhtumist toitu ja selle serveerimise keskkonda.
Viimsi kino Futuglamuur ja üle võlli ruumilisus võiksid mujal tunduda liigsena, aga hi-tech 5D kino kontekstis on sellised kujundusvõtted omal kohal. Peamist sihtgruppi (väikesed lapsed, pered, teismelised) kõnetab see visuaalne keel kindlasti ja lisab nende kinokülastustele maagilisust.


graafiline disain, disainiauhinnad