Saa tuttavaks Noor Püss - Joonas Tensing, Eesti parim graafiline noor disainer 

Eesti Disainiauhinnad 2018 raames välja antud Noore Püssi ehk ADC*E noore disaineri auhind läks seekord Joonas Tensingule Polaar disainibüroost. Loe lähemalt, mis on Joonase jaoks õnnestunud projekt? 


Kes 
Kes sa oled ja kust sa tuled?

Olen Joonas Tensing, graafiline ja veebidisainer, töötan Polaar stuudios. Olen pärit Tallinnast.


Kuidas juhtus nii, et sinust sai graafiline disainer ja miks sulle meeldib graafiline disain?

Sattusin õppima Tartu Kunstikoolis trükimeedia küljendaja-kujundaja erialal. Graafilisel disainil on hea omadus mitte igavaks muutuda.


Mis iseloomustab sinu meelest head disaini?

Julge idee + tugev vormistus.


Milliseid disainitöid eelistad ette võtta? Kas näiteks meeldib kujundada rohkem trükiseid, plakateid või hoopis midagi kolmandat?

Kõige enam meeldib kujundada visuaalseid identiteete. Alati võiks olla rohkem postreid, mida kujundada.Mida sa pead enda kõige õnnestunumaks projektiks senimaani ja miks?

Saan enda jaoks nimetada õnnestunud projektiks sellist, kust olen midagi uut õppinud. Näiteks lõime Polaariga visuaalse identiteedi, viidad, poekujunduselemendid ja palju muud aianduskeskusele Gardest. Väljundeid oli palju ja nautisingi seda, et kätt sai harjutada mitmetel uutel teemadel.
Kirjelda oma tööprotsessi, kuidas sulle meeldib töötada ja uuele projektile läheneda? Milliseid küsimusi sa tavapäraselt küsid, mis informatsioon on sinu jaoks eriti oluline, ilma milleta ei saa sa oma tööprotsessi alustada?


Peale projektiga tutvumist meeldib mulle ette võtta kõikvõimalik olemasolev materjal, sellega läbi ja lõhki tutvuda ning püüda leida sealt midagi, mille peale ehitada uus. Ootamatutest kohtadest võib huvitavaid asju leida.

Kuidas sa hoiad end loominguliselt aktiivsena?

Proovin end kursis hoida oma valdkonnas ja erinevates kunstivormides, aga ka maailmas üldiselt toimuvaga. Kuulan palju muusikat ning meeldib palju kritseldada.


Kus sa näed ennast 5 aasta pärast? Kas sul on unistuste töö/projekt, mida tahaksid sel ajal teha? Kas sa mõtled või planeerid üldse nii pikalt ette?  

Kindlaid plaane veel pole, tahaks edasi tegeleda samas valdkonnas - ilmselt oma stuudio (või kellegagi jagatud). Mulle meeldib idee väikestuudiost, mille väljundiks on graafiline disain. 
disainiauhinnad