Veel 29. augustini saab kandideerida Eesti Disainiauhindadele

Veel kolm päeva, kuni 29. augustini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2014 konkursile, mis tunnustab Eesti disainiparemikku. Parimad selgitab välja mainekate tegijatega rahvusvaheline žürii.

Disainiöö festivali raames antakse tänavu välja Bruno auhind parimale tööstus- ja autoridisainile, parima noore disaineri auhind SÄSI, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad ning teenusedisaini auhind. Tootedisaini auhinnale Bruno saab kandideerida tööstusdisaini ja autoridisaini kategooriates. ADC*Estonia graafilise ja veebidisaini kategooriates tunnustatakse esmakordselt parimat graafilist disainerit/disainimeeskonda ning parimat noort disainerit auhinnaga Noor Püss.

Konkursitöid hindab rahvusvaheline žürii järgmises koosseisus:

Tootedisain: Elissa Bloom (USA), Tania De Bruycker (Belgia), Michael Dumiak (Saksamaa), Heikki Zoova, Ilona Gurjanova ja žürii tööd juhtiv Paolo Favaretto, rahvusvaheliselt tunnustatud Itaalia disainer, Itaalia disainerite Liidu juhatuse liige, kes on tegus nii praktiku kui ka disainiteoreetiku ja uuemate disainisuundade eestkõnelejana.

Graafiline disain: Markko Karu, Dan Mikkin, Janno Siimar, Hannes Paesoo, Kadri-Maria Mitt, Piia Põldmaa ja žürii tööd juhtiv Alexandra Taylor, kel kogemuste pagasis kolm aastakümmet tööd Briti reklaamiala tuntuimate tegelastega ja keda teatakse kui üht maailma hinnatuimat loovjuhti.

Veebidisain: Pärtel Vurma, Kaupo Kõrv, Ranno Ait, Mika Tuupola, Oliver Oberg, Tõnu Runnel ja žürii tööd juhtiv Verneri Leimu, Soome ühe suurima disainibüroo 358 asutaja ja loovjuht, kel seljataga viieteistaastane karjäär digitaalkampaaniate ja mitmete Põhjamaade suurimate brändide loomisel.

Noore disaineri preemia SÄSI: Martin Pärn - žürii esimees, Ville Jehe, Kärt Ojavee, Heikki Zoova, Jane Oblikas.

Teenusedisain: Yoko Alender, Jannus Jaska, Lemme Suve, Kristina Narusk, Ville Jehe

Graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri töid saab esitada defolio keskkonnas: http://defol.io/.

Tootedisaini auhinnale Bruno saab kandideerida siin: http://edl.ee/.

Graafilise disaini, veebidisaini ja teenusedisaini kategooriates tööde esitamise tasu 30€+km.

Peale ametliku tähtaja möödumist võetakse töid vastu 1. septembrini (kell 23.59), aga ühe töö sisestamise tasu on siis 50€+km.

Konkursi tingimused ja lisainfo leiab alates veebilehelt: www.eestidisainiauhinnad.ee.

Nominentide töödest pannakse kokku näitus, mis avatakse 25. septembril teatris NO99. Pidulik auhinnagala toimub 26. septembril kell 20.00 Lilleküla jalgpallihallis. Piletid galale on müügil Piletilevis.

Esimest korda andsid Eesti Disainikeskus, Eesti Disainerite Liit, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koda ja Eesti Kunstiakadeemia koos välja Eesti Disainiauhindu 2012. aastal, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.

Eesti Disainiauhinnad 2014 aitavad teoks teha:

Eesti Kultuurkapital, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, Kitman Thulema, BDO, Antalis, Lexus, Menu Kirjastus, Abloy, Baltika Group, Hedman Partners, AAA Patendibüroo, Velvet, Proekspert, Sorainen, Erply, GrabCad, Balteco, JCDecaux, Datel, Meiren, Creative Union, Sokos Hotels, Loomeinkubaator, Orangetime.

disainiauhinnad