Disainijutud vol3 ERMis

Disainijutud seeria kolib sel korral EDA 2020 näituse raames Tartusse ERMi ning võtab fookusse teema “Kuidas disainida häid digi- ja avalikke teenuseid?”


Disainijutud vol 3 toimub 11. märtsil kell 17:00 - 18:30 ERMis, Hurda saalis ning sisaldab endas inspireerivaid näiteid heast digi- ja avalike teenuste disainist (Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi näidetel), aga räägime ka olukordadest, kus disain pole täitnud oma ülesannet.Sel korral saavad Disainijuttudel sõna: Daniel Kotsjuba (Innotiim),
Kristel-Maria Kadajane (NOPE Creative) ja Kristian Lember (DUX). Vestlust modereerib Jaan Naaber (Neway)

REGISTREERI ENNAST SIIN


Esinejad:

Fotol: Merilin Truuväärt, Daniel Kotsjuba ja Helelyn Tammsaar

Daniel Kotsjuba on graafiline disainer ning üks Innovatsioonitiimi (innotiimi) eestvedajatest. Innovatsioonitiimi ülesanne on muuta Eesti avalikke teenuseid koostöös ministeeriumite ja allasutustega kasutajasõbralikumaks ja inimkesksemaks. Tiim korraldab ka innovatsioonivõrgustiku iKlubi kokkusaamisi ning teenusedisaini koolitusi avaliku sektori ametnikele. Innotiim noppis EDA 2020 konkursil võidud ’’Teenusedisain avalikus ja kolmandas sektoris‘‘, ‘‘Disainimuutja‘‘ ning ‘‘Aasta Disainitegu‘‘ kategooriates. Lisaks pälvis nende palju rahvusvahelist kajastust saanud Rahunemispeatuse projekt ka Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali disainialase tegevuse preemia.


Fotol: Kristel-Maria Kadajane

Kristel-Maria Kadajane on Tartu disainitiimi NOPE üks eestvedajatest ja projektijuhtidest. Enda igapäevases töös juhib ta digiprojekte ning konsulteerib ettevõtteid, et aidata nende ärisoove tõlkida ümber digilahendusteks. NOPE fookuses on digiprojektid nagu veebilehed, kasutajaliidesed ja kõik, mida saab serveerida ekraanidel. Samuti toimetatakse brändiprojektide ja graafilise disainiga. NOPE on ka osa PLAY & NOPE Alliance'st – ettevõtmisest, mis ühendab NOPE disainerid ja gotoAndPlay arendusmeeskonna võimsaks täislahendusi pakkuvaks tiimiks.  Kristel-Maria räägib lähemalt EDA 2020 konkursil Teenusedisain erasektoris auhinnatud Tallinna ja Tartu krematooriumid projektist, kus digitaliseeriti Tallinna Krematooriumi teenuse protsess, mille puhul žürii kiitis värsket lahendust ärile, mis on pikalt püsinud muutumatuna.


Fotol: Kristian Lember

Kristian Lember on DUXi disainibüroo UX-disainer ja partner, kes loob ja juhib büroo digitaalseid projekte. DUX arendab teenuseid ja tooteid, disainides ekraanidel ja seadmetes nähtavaid ja kasutatavaid süsteeme ning protsesse. Büroo fookuses on kasutajakogemus digiplatvormidel nagu äpid, veebilehed, iseteeninduskeskkonnad, tarkvara, offline-keskkonnad jne.
DUX pälvis EDA 2020 Graafilise ja Digitaalse disaini ‘‘Teadusarendus ja tehnoloogiline progress kategoorias‘‘ esikoha ‘‘Hooli‘‘ päevakalender ja kell rakendusega, mis on mõeldud suhtlusvahendiks eakatele ning nende lähedastele.
Kristian räägib Disainijuttudel interaktsioonidisainist auhinnatud Hooli rakenduse näitel ja äri kasvatavast digiteenuse disainist Iglucrafti näitel.


Fotol: Jaan Naaber

Jaan Naaber on kogenud brändistrateeg ja teenusedisainer ning Neway disainiagentuuri asutaja. Enam kui 13 aastat on ta töötanud erinevate avaliku- ja erasektori projektidega aidates luua suurepäraseid brände ja kogemusi. Kõrgelt hinnatakse Jaani strateegilise konsultandi ja inspireeriva ning kirgliku brändistrateegina. Jaan oskab küsida õigeid küsimusi, suudab suure pildi taga näha loogilisi mustreid, mõtestada ja lihtsustada keerulisi väljakutseid, suunata inimesi õigete lahendusteni ning juhtida brändi- ja disainiprotsesse seatud eesmärgi suunas.

Kuupäev: 11. märts 2021
Kell: 17.00-18.30
Koht: Eesti Rahva Muuseum (ERM), Hurda saal
REGISTREERI ENNAST SIIN
Sissepääs: TASUTA!
Sihtgrupp: (inhouse)disainerid, toote/teenuste arendajad, disainitellijad, avalik sektor, üliõpilased, õppejõud ja kõik ülejäänud disainihuvilised.

NB! Disainijutte kannab sel korral üle ERR kultuuriportaal, aga kuna Hurda saalis on 250 kohta, siis tartlased ja selle lähiümbruses elavad inimesed võivad julgelt kohale tulla. Ent nagu ikka - kui tunned ennast tõbisena, siis palun jää koju! ERMis on saadaval ka maskid ning käte desinfitseerimisvahendid.


Disainijuttude sarja korraldab Eesti Disainikeskus ja sel korral, koostöös ERMiga.


Eesti Disainiauhinnad 2020 võitjaid ja nominente kajastav näitus on ERMi filmisaalis 31. märtsini 2021. Näitusele sissepääs on tasuta.


Sündmust rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengufond.


Disainijutud, disainiauhinnad