Eesti Disainiauhinnad nominentide näituse avamine

Ootame kõiki Eesti Disainiauhinnad 2014 nominentide tööde näituse avamisele 25. septembril kell 15.30 teater NO99-s aadressil Sakala 3.

Näitusel on eksponeeritud Eesti disaini paremik tootedisainiauhinna BRUNO, graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri preemia nominentide töödest aastatest 2013-2014.

Noore disaineri auhinna SÄSI nominendid on valitud alla 30-aastaste Eesti disainerite hulgast, kes on kandideerinud oma viimase kahe aasta projektidega. SÄSI eesmärk on tuua noor värske disainipõlvkond ettevõtjate, avalikkuse ja disainisõprade silme ette.

Graafilise disaini kategoorias on hinnatud aasta parimat firmagraafikat, trükiseid, pakendeid, illustratsioone ja fotosid, keskkonnadisaini ja ekraanigraafikat. Näitusel on eksponeeritud ka parima noore graafilise ja veebidisaini preemia Noore Püssi kolme nominendi tööd.

Veebidisaini kategoorias eksponeeritakse viimase aasta jooksul valminud parimaid kodulehti, veebi- ja mobiilirakendusi, sotsiaalmeedia kampaaniaid ja reklaame.

Teenusedisaini auhinnaga tunnustatakse teenusedisaini rakendamist läbimõeldumate, innovatiivsemate ja kasutajasõbralikumate teenuste arendamisel Eestis. Eesmärk on tuua see, meie jaoks suhteliselt uus disainidistsipliin meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti.

Tootedisaini auhinda BRUNO antakse sel aastal välja autori- ja tööstusdisaini kategoorias. Tööde puhul hinnatakse uuenduslikkust; esteetilist ja konstruktiivset lahendust; funktsionaalsust; perspektiivset tootmisvalmidust; kasutaja- ja keskkonnasõbralikkust.

Eesti Disainiauhindu antakse Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu, Teenusmajanduskoja, ADC*Estonia ja Eesti Kunstiakadeemia poolt välja aastast 2012 eesmärgiga väärtustada, tunnustada ja propageerida head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult.

 

Disainiauhinnad 2014 võitjad pärjatakse 26. septembril kell 20.00 pidulikul galal Lilleküla jalgpallihallis. Piletid on müügil Piletilevis.

Näitus teater NO99-s jääb avatuks 7. oktoobrini ning on külastajatele lahti:

26.09 10.00−20.00
27.09 12.00−20.00
28.09 12.00−19.00
29.09−07.10 12.00−19.00 

Eesti Disainiauhinnad suurtoetajad:

TransferWise, Antalis ,BDO, Kitman Thulema, Lexus, Kultuurkapital, Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.

Näituse toetajad: Avision, Kulbert, LED-House, Garage, Vichy, Zonin, Estover, Pagar Võtaks, Loodusvägi.

 

 

disainiauhinnad