Disaini kasutamine

Disain loob väärtust

Kõik konkurentsivõimelised tooted on kõrge kvaliteediga ja parima võimaliku hinna ja kvaliteedi suhtega. Neid võib eristada disain. Toodete tehnilist võimekust jäljendada on oluliselt lihtsam, kui jäljendada toote sõnumit, mainet, mugavust, kaasaskäivat teenindust ja kõike muud, mis eeldab strateegilist keskendumist disainile.  

Disain on loominguline ja kasutajakeskne probleemide lahendamise viis. Disain viib kokku ratsionaalse kliendile keskendumise loomingulisemate võimaluste ja meetoditega. Disain lisab tootele ja teenusele väärtust, mida klient tunneb, näeb ja hindab.  

Disainikasutust ettevõtetes jagatakse nelja astmesse. Neid astmeid mööda saab ronida disainitrepist üles ning igal astmel pakume disainikeskuse poolt sobivaid koolitusi ja teenuseid.

2018. aastal viidi läbi Disainikasutuse uuring, mille kohaselt kasutavad Eesti ettevõtted disaini jätkuvalt tagasihoidlikult. Samas need ettevõtted, kes on viimase kahe aasta jooksul kasutanud professionaalset disainiteenust, näevad peamise praktilise kasuna paranenud kliendirahulolu ja kasvanud konkurentsivõimet.

1. aste

Disain ei mängi toodete ja teenuste arendamisel mingit rolli 

2. aste

Disain on stiliseerimise ja välise kuvandi loomise vahend

3. aste

Disain on integreeritud arendusprotsessidesse

4. aste

Disain on strateegia võtmeosa, et esile kutsuda pidevat innovatsiooni

1. aste
Disain ei mängi toodete ja teenuste arendamisel mingit rolli.    

- Oled tegemas esimesi samme disainikasutuse suunas.

- Loe disainiblogist lugusid ettevõtetest, kes on disaini abil oma ettevõtet ja tooteid arendanud. Loe meie blogist ka Eesti disainibüroodest lugusid, et mõista, kuidas nad töötavad, millega tegelevad, kuidas võiks nendega koostööd teha?

- Meie veebist leiad ka disainibüroode andmebaasi. Andmebaasis saad tutvuda Eesti disainibüroodega ja nende pakutava teenusega. Igale vajadusele leiab sobiva büroo.

- Kui arvad, et disain võiks sinu ettevõtte arengus hakata olulist rolli mängima, aga sa ei tea veel täpselt kuidas, tule Eesti Disainikeskusesse nõustamisele. Baasnõustamine disaini võimalustest on ettevõtetele tasuta. 

- Kui sa soovid hinnata oma organisatsiooni disainivõimekust ja saada soovitusi, telli disainiaudit. Kirjuta info@disainikeskus.ee


2. aste
Disain on stiliseerimise ja välise kuvandi loomise vahend

- Tule Disainikeskuse poolt korraldavatele koolitustele. Korraldame ettevõtjatele erinevaid disainialaseid koolitusi – disainist ettevõtjale; bränding; pakendikoolitus; teenusedisaini koolitus; kuidas tellida disaini; ringmajandus ja -disain.
Võime korraldada disainikoolituse ka Sinu ettevõttes, ettevõtte vajadustest lähtuvalt. Telli meie uudiskiri, et saada infot koolituste kohta või kirjuta: info@disainikeskus.ee

- Tahaksid alustada arendustegevust koostöös disainibürooga, kuid ei ta täpselt millest ja kuidas alustada? Kas peaks tegelema logo, brändi, toote või looma hoopis uue innovaatilise ärimudeli? Telli oma ettevõttele disainiaudit,  ringdisaini audit või disainisprint.

3. aste
Disain on integreeritud arendusprotsessidesse.

- Oled juba teinud disaineritega koostööd ning tead, millised sammud võiks järgneda, kuid kõik tundub nagu soos kõndimine ja iga koostöö ei möödu oodatult. Tahaksid kellegi sõltumatuga aeg-ajalt nõu pidada ning arutada.  

- Telli meie uudiskiri või jälgi meid sotsiaalmeedias ja saad õigeaegset infot oma ettevõtte registreerimiseks erinevatele koolitustele, programmidesse ja sündmustele

- Alati võid meile külla tulla ning arutada, mis võiks olla järgmine samm disainikasutuses. Kirjuta info@disainikeskus.ee  

4. aste
Disain on strateegia võtmeosa, et esile kutsuda pidevat innovatsiooni

- Oled edukas disainikasutaja ning kogenud oma ettevõttes disaini väärtust ja võimalusi. Sul on tööl ettevõttesisene disainer/disainijuht, kuid vahel teed koostööd disainibüroodega. Võid öelda, et sinu ettevõtte üheks eduteguriks on kaasaegne strateegiline disainikasutus.

- Sinu kogemusest tahaksid kuulda ka teised ettevõtted. Tuleme kirjutame sinu ettevõttest disainiloo kohe, kui soovist märku annad. Kui sind ise leiame, siis võtame ühendust ja uurime, kas soovid oma eduloo tutvustamiseks esineda konverentsidel või anda intervjuusid ajakirjandusele. Kirjuta info@disainikeskus.ee  

Leia disainibüroo

Disainibüroode andmebaasist leiab 50 Eesti disainibüroo portfooliod.

Mine disainibüroode andmebaasi

Sündmused ettevõtjale