EDK projektid
Eesti Disainikeskus (EDK) on disainivaldkonna arenduskeskus.
Eesti Disainikeskuse eesmägiks on teha disain ühiskonnas nähtavaks, tõsta disainialast teadlikkust ja panna disain ühiskonna kasuks paremini tööle.
Projekti lähtepunktiks on EDK soov parandada selleks oma tegevuste ja disainivaldkonna arusaadavust ja nähtavust, kommunikeerida disaini poolt pakutavat väärtust, ühiskondlikku mõju ja majanduslikku kasu läbi oskuslikumalt juhitud, tõhusamate ja arusaadavamate kommunikatsioonitegevuste ning seeläbi paremini oma sihtrühmadeni jõuda ning valdkonna mõju suurendada.
Arvestades disaini olulisust ja mõju ühiskonna tuleviku kujundamisel on möödapääsmatu, et nii ühiskond, ettevõtjad kui ka tänased noored oleksid paremini kursis disainivaldkonnaga ja disaini poolt pakutavate võimalustega ning sellega, mida EDK oma tegevustega selleks pakub.
Projektis planeeritud tegevused hõlmavad valdkonna sisese koosloomena kommunikatsioonistrateegia ning konkreetse eesmärgistatud ja mõõdetava tegevuskava loomist kommunikatsiooni juhtimiseks ja osapoolte koostööks.
Projekti kestus: 01.06.2024 - 30.06.2025
Eesti Disainikeskus käivitas projekti "Disaini ja ringmajanduse arengukiirendi Ida-Virumaal" koostöös Narva Loomeinkubaatoriga
Eesti Disainikeskus käivitas projekti "Disaini ja ringmajanduse arengukiirendi Ida-Virumaal" Euroopa Liidu Õiglase Ülemineku Fondi toel, koostöös Narva Loomeinkubaatoriga.
Projekti eesmärk on toetada piirkonna toimetulekut kliimaneutraalsele majandusele üleminekul. Tegemist on Ida-Virumaale suunatud arenguprogrammiga, mis loob võimalused üleminekuprotsessi mõtestamiseks ning konstruktiivseks tegelemiseks eco-anxiety’ga (rohepöörde ärevus).
Projekti käigus võimestatakse kohalikke kogukondi ja ettevõtteid, töötades koos disainerite ja teiste ekspertidega kohalike probleemide loovate lahenduste leidmisel ja arendamisel. See hõlmab ideestamist ning teenuste ja toodete, samuti ärimudelite väljatöötamist arengukiirendi formaadis.
Projekti raames on tuvastatud mitmed murekohad, sealhulgas elanike vähene kaasatus piirkonna arengutesse, rahulolematus elukeskkonna ning kohalike teenustega, samuti noorte lahkumine piirkonnast piiratud võimaluste tõttu. Samuti on probleemiks harjumatus arvamust avaldada, mis takistab noorte aktiivset osalemist otsustusprotsessides.
Käesoleva projekti peamised eesmärgid on tõsta teadlikkust kliimaneutraalsest majandusest ja rohepöörde seostest, parandada noorte kaasatust ja osalemiskultuuri, toetada kohalikke loovaid algatusi ja jätkusuutlikke lahendusi ning suunata tähelepanu keskkonnaprobleemidele, pakkudes praktilisi lahendusi.
Projekti käigus korraldatakse töötubasid ja seminare, et tõsta teadlikkust ning arendada praktilisi oskusi. Eesmärk on toetada noorte ja kohalike elanike aktiivset osalemist piirkonna arengus, edendades regionaalset kestlikkust ja innovatsiooni.
Projekti kestus: 01.08.2024 - 24.04.2026
Uus ERASMUS+ Ringdisaini oskuste edendamise projekt sai stardi!
Ringdisaini õppeprogramm (Circular Design Training Program) on Euroopa Liidu Erasmus+ programmi kaasrahastatav projekt, mida viivad ellu Eesti Disainikeskus ja Soome LAB Rakenduskõrgkool.
Projekti eesmärk on vähendada teadmiste lünka ja tõsta Eesti ning Soome disainiprofessionaalide oskusi rohepöörde ja ringmajanduse lahenduste loomisel, pakkudes samal ajal kindlamat positsiooni tööturul läbi kvaliteetse täiend- ja ümberõppe.
Projekti raames luuakse 15 EAP väärtusega ringdisaini koolitusmoodul koos digitaalsete õppematerjalidega, mis tuginevad Euroopa parimatele praktikatele. Lisaks arendatakse strateegilisi koostöösuhteid erinevate sidusrühmadega ning valmib ringdisaini koolitust käsitlev uurimus ja õppekava, mida saab rakendada nii Eestis, Soomes kui ka laiemalt teistes riikides.