Ringdisain

Soovime aidata kaasa ringdisaini ja ringmajanduse põhimõtete juurutamisele ja uute mõtteviiside kasutusele võtmisele nii Eesti disainerite kui ka ettevõtete seas.

TULE 28. mail 2019 Projekti “Ringdisain” koolitusele: ‘‘Kuidas viia läbi ringdisaini auditit ettevõttes?‘‘. Koolitust viib läbi Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna programmijuht ja keskkonnaekspert Harri Moora.

Kogemus ja oskus mõelda igal sammul keskkonnasäästlikus võtmes ei ole Eestis paljudes valdkondades veel juurdunud. 

Selleks, et tulevikus konkurentsis püsida ja jätkusuutlikult majandada, peab toimuma muutus nii mõtlemises kui ka ärimudelites. Toodete ringdisain, ressursitõhusus, energiasäästlikkus ja jätkusuutlikkus peaksid olema elementaarsed osad ettevõtete äristrateegiatest.

Ringdisaini paremaks rakendamiseks on EDK koostöös EKA Jätkusuutliku Disaini Labori ja Euroopa partneritega prototüüpinud ning välja töötanud tööriistad nii disaineritele, tootearendajatele kui ka ettevõtetele. 

LAE ALLA! Ringdisaini audit (EST) 

LAE ALLA! EcoDesign Audit (ENG)

EcoDesign Sustainability Guide

Loe EcoDesign projektist edasi siit

EcoDesign Sprint: How to create circular business?

Vaata videot, kus Harri Moora (Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna programmijuht ja keskkonnaekspert)  tutvustab ringdisaini ja ringmajanduse põhimõtteid ning ettevõte NEFAB jagab oma Ringdisaini sprindi koolitusel osalemise kogemust.

<