Eesti Disainiauhinnad 2020: Noor Püss

Noor Püss auhinnale saavad kandideerida kuni 26 aastased disainerid, kes resideeruvad Eestis


Noore graafilise disaineri auhinda Noore Püss (Young Gun) auhinda annab välja ADC*E (Art Directors Club Estonia). Hinnatakse kuni 26. aasaste (k.a.) noorte talentide poolt viimase kahe aasta portfoolioid. Konkrusist osavõtt on TASUTA.


Auhinnale kandideerija võib olla disainitudeng, disainiõpingud läbinud noor professionaal või isehakanud disainer. Kandideerida võivad ka disainerite rühmitused (rühmituste puhul saab kandideerida rühmituse noorim, alla 27-aastane liige).

Konkursil võib osaleda töödega, mis on valminud kahe viimase aasta jooksul konkursi toimumise ajast (september 2018 - juuni 2020). Üks kandidaat võib esitada mitu tööd (soovitavalt 3-6), sest auhind määratakse disainerile loomingule laiemalt, mitte ühele kindlale projektile. Juhul kui esitatud tööde näol on tegemist koolitööga, tuleb märkida ära juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg.

Mida Noor Püss võitja saab?

Võitja saab lisaks surematule kuulsusele õiguse esindada Eestimaad ADC*Europe Rising Stars programmis ja ka muudes noorteprogrammides, mille kohta leiad infot siit: www.adceurope.org. Lisaks toetab Eesti Disainikeskus Noor Püss võitjat ka kahel järgneval aastal, levitades tema töid ja tegemisi oma kanalites.


Kuidas kandideerida Noor Püss auhinnale?

Kandideerimine toimub defolio keskkonnas (Graafilise ja digitaalse disaini auhinnad konkursi all): http://defol.io/eda/2020

Mida esitada? 

Portfoolio viimase kahe aasta kohta.

Kandideerimiseks vajalik informatsioon: 

- Autori CV (pdf-formaadis)
- Autori portreefoto
- Iga esitatud töö kohta projektikirjeldus (pdf-formaadis) + kuni 3 jpeg pilti: formaat A4, resolutsioon 300 dpi. Üles saab laadida kokku kuni 30 faili (sh cv, portreefoto ja projektid palun lisada kõik ühe sisestuse alla). Pdf ja visuaalid palun laadige üles ruutu „Drag your images here“ Lisaks üles laetud töödele võite soovi korral ka rohkemaid töid tutvustada lisades CV-le oma portfoolio lingi.
 

Projektikirjeldus peab sisaldama:

- projekti nimi
- valmimise aeg
- tutvustav tekst (eesti ja inglise keeles)
- kaasautorid (kui on)
- juhendaja (kui on)
- Füüsiliste näidiste/blanshettide esitamine esialgu ei ole nõutud.
Soovi korral saab need tuua/saata Velveti kontorisse Telliskivi 60a, Tallinn Ootame aga valmisolekut neid hiljem vajaduse korral esitada.


Osalemistingimused:

Konkursil võivad osaleda disainerid, kes on auhinnale kandideerimise aastal 26-aastased või nooremad ja on viimase kahe aasta jooksul Eestis alaliselt elanud ja tegutsenud. Eesti kodakondsus ei ole eeldus. Auhinnale kandideerija võib olla disainitudeng, disainiõpingud läbinud noor professionaal või isehakanud disainer, kandideerida võivad ka disainerite rühmitused. Disainerite rühmituste puhul saab kandideerida rühmituse noorim, alla 27-aastane liige. Konkursil võib osaleda töödega, mis on valminud kahe viimase aasta jooksul konkursi toimumise ajast (september 2018 - juuni 2020). Üks kandidaat võib esitada mitu tööd (soovitavalt 3-6), sest auhind määratakse disainerile loomingule laiemalt, mitte ühele kindlale projektile. Juhul kui esitatud tööde näol on tegemist koolitööga, tuleb märkida ära juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg.

Fotol: Noor Püss 2019 Hans Erik Põldoja. Foto autor: Raul Mee

Loe ka intervjuud NOOR PÜSS 2019 laueraadi Hans Erik Põldojaga meie disainiblogist.


NOORE PÜSSI laureaadid läbi aastate:

2019 Hans-Erik Põldoja
2018 Joonas Tensing
2017 Pamela Sume ja Andreas Roosson
2016 Jaan Sarapuu
2015 Stefan Hiienurm
2014 Veli-Johan Veromann


EDA 2020 AJAKAVA:

23. aprill: Konkursi väljakuulutamine
22. juuni: Varajane linnuke 40 € + km / töö
29. juuni: Hiline linnuke 80 € + km / töö
13. juuli: Bruno tähtaeg
10. august: Nominentide avalikustamine
14 - 20. september: Bruno nominentide näitus Disainiöö raames Põhjalas
15.-17. september: Seminarid disaineritele
18. september: Eesti Disainiauhinnad 2020 võitjate väljakuulutamine
21. september - 5. oktoober: Eesti Disainiauhinnad 2020 kureeritud näitus Viru keskuses


→ Rohkem infot Eesti Disainiauhinnad 2020 kohta leiad www.eestidisainiauhinnad.eedisainiauhinnad