Stardib turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi III grupp

Stardib turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi III grupp


Turismiarenduskeskuse ja Eesti Disainikeskuse poolt välja kuulutatud „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2022-2023“ programmi kolmandasse grupi ettevõtted on selgunud! 17 kandidaadi seast valiti välja 11 turismiettevõtet, kes alustasid meistriklassiga 20. oktoober 2022.

Antud meistriklass on suunatud turismiettevõtetele, kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks.

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2022-2023 III grupi 11 ettevõtet:

Kivitalu Country Hotel
Loovusait
- Tehvandi Spordikeskus, Kääriku  Spordikeskus
Padise klooster
Rebala piirkond (Jõelähtme
   Vallavalitsus)
Guidio
Viinistu Kunstisadam
Pernova Loodusmaja
MTÜ Hara Sadam
MTÜ Altveski

Meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel. 


Meistriklassi esimene grupp lõpetas 18. mail 2022 ja teine grupp 5. oktoobril 2022. Nii kolmanda, kui ka lähikuudel avatava neljanda grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud ning programmi silmapaistvaimate läbijate vahel läheb jagamisele 10 000 € suurune auhinnafond. Lõpuseminaril esitlevad ettevõtted meistriklassis välja arendatud turismiteenuste prototüüpe.


Programmi viivad läbi suurte kogemustega koolitajad/teenusedisainerid: Martin Pärn (Iseasi), Hegle Sarapuu-Johanson, Darja Prants ja Kaire Tekku (Trinidad Wiseman) ja Daniel Kotsjuba (Innotiim).

Programmi mentoriteks on teenusedisainerid, sh nii traditsioonilisemad teenusedisainerid kui digitaalsete teenuste arendamise eksperdid, kes töötavad Eesti tugevaimates ja eriilmelistemas disainibüroodes ning omavad varasemat kogemust turismiettevõtetega seoses Disainibuldooseri ja EAS erinevate meistriklassidega. Tutvu meistriklassi koolitajate ja teenusedisaini mentoritega Disainiblogis.

Meistriklassi info on täies mahus kättesaadav Puhka Eestis veebiplatvormil.


///

Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2022-2023“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2022-2023“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: meistriklass@disainikeskus.ee

Meistriklass, Meistriklass 3grupp