Stardib turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi II grupp

Selgunud on 15 Eesti turismiettevõtetet, kes valiti teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi II gruppi


Turismiarenduskeskuse ja Eesti Disainikeskuse poolt välja kuulutatud „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ programmi teise grupi ettevõtted on selgunud! 26 kandidaadi seast valiti välja 15 turismiettevõtet, kes alustavad meistriklassiga 7. aprillil 2022.Antud meistriklass on suunatud turismiettevõtetele, kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks.


Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022 II grupi 15 ettevõtet:

- Kalevi Veekeskus OÜ

- INTEX CONSULT OÜ

- Wanderlust Matkad OÜ

- Ilmavald OÜ

- Pidula Wakepark OÜ

- Siidrikoda OÜ

- Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit

- AS Narva-Jõesuu sanatoorium

- Palmse mõis (SA Virumaa Muuseumid)

- SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus

- Vango OÜ

- Tartu Ülikooli Muuseum (Tartu Ülikool)

- Jääaja Keskus

- SA EHTNE Saaremaa märgis

Pihtla õlleköök (Taako OÜ)


Meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Meistriklassi esimene grupp startis 12. jaanuaril 2022. Nii esimese kui ka teise grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud ning programmi silmapaistvaimate läbijate vahel läheb jagamisele 10 000 € suurune auhinnafond. Lõpuseminaril esitlevad ettevõtted meistriklassis välja arendatud turismiteenuste prototüüpe. 


Programmi teostavad suurte kogemustega koolitajad/teenusedisainerid: Martin Pärn (Iseasi), Hegle Sarapuu-Johanson, Darja Prants ja Kaire Tekku (Trinidad Wiseman) ja Daniel Kotsjuba (Innotiim).

Programmi mentoriteks on teenusedisainerid, sh nii traditsioonilisemad teenusedisainerid kui digitaalsete teenuste arendamise eksperdid, kes töötavad Eesti tugevaimates ja eriilmelistemas disainibüroodes ning omavad varasemat kogemust turismiettevõtetega seoses Disainibuldooseri ja EAS erinevate meistriklassidega. Tutvu meistriklassi koolitajate ja teenusedisaini mentoritega Disainiblogis.

Meistriklassi info on täies mahus kättesaadav Puhka Eestis veebiplatvormil: puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/teenused-ja-toetused/turismiettevotete-teenusedisaini-ja-teenuste-digitaliseerimise-meistriklass-2021-2022


///

Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: meistriklass@disainikeskus.ee
Meistriklass