Stardib turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi esimene grupp

Selgunud on 15 Eesti turismiettevõtetet, kes valiti teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi esimesse gruppi


Turismiarenduskeskuse ja Eesti Disainikeskuse poolt välja kuulutatud „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ programmi esimese grupi ettevõtted on selgunud. 27 kandidaadi seast valiti välja 15 turismiettevõtet, kes stardivad meistriklassiga 12. jaanuaril 2022.


Teise gruppi, mis alustab aprillis 2022, algab kandideerimine jaanuari lõpus Puhka Eestis veebiplatvormil. Mõlema grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud ning programmi silmapaistvaimate läbijate vahel läheb jagamisele 10 000 € suurune auhinnafond. Antud meistriklass on suunatud turismiettevõtetele, kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks.

Fotol: Meistriklassi 1. grupi üks turismiettevõtetest: RUMMU Quarry | Prison ©Kaupo Kalda


Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022 esimese grupi 15 ettevõtet:


- MOMU Mootorispordi Muuseum (MTÜ Eesti Mootorispordi Ajalugu)

- Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu (Kistler-Ritso Eesti SA)

- Estfish OÜ

- Käru Muuseum (MTÜ Käru Heade Tegude Muuseum)

- RUMMU Quarry | Prison (Rummu Invest OÜ)

- Saaremaa Toidufestival (Saaremaa Turism SA)

- Otepää Golf Center (Sihtasutus Lõuna-Eesti Golf)

- Elamuskeskus Tuuletorn

- Punane Puu/Tigutoit (Laesson ja Partnerid OÜ)

- Saaremaa Viikingid OÜ

- Jaanihanso Siidrivabrik (Jaanihanso OÜ)

- OÜ Kodade

- Parvsaun24 OÜ

- Mäetaguse Mõisa Hotell & Spa (Mehntack OÜ)

- Örrekese Meistrikoda (Sinka OÜ)


Meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Programmi teostavad suurte kogemustega koolitajad/teenusedisainerid: Martin Pärn (Iseasi), Hegle Sarapuu-Johanson, Darja Prants ja Kaire Tekku (Trinidad Wiseman), Daniel Kotsjuba (Innotiim), Ionel Lehari (Identity) ja Kristian Lember (DUX).

Programmi mentoriteks on 17 teenusedisainerit, sh nii traditsioonilisemad teenusedisainerid kui digitaalsete teenuste arendamise eksperdid, kes töötavad Eesti tugevaimates ja eriilmelistemas disainibüroodes ning omavad varasemat kogemust turismiettevõtetega seoses Disainibuldooseri ja EAS erinevate meistriklassidega. Tutvu meistriklassi koolitajate ja teenusedisaini mentoritega Disainiblogis.

Meistriklassi kandideerimise info on täies mahus kättesaadav Puhka Eestis veebiplatvormil: puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/teenused-ja-toetused/turismiettevotete-teenusedisaini-ja-teenuste-digitaliseerimise-meistriklass-2021-2022///

Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: meistriklass@disainikeskus.eeMeistriklass