ED-Festivali disainikonverentsi esinejad ja ajakava 

Tutvu rahvusvahelise disainikonverentsi ‘‘Beyond Design‘‘ ajakava ja esinejatega


Rahvusvaheline disainikonverents 2022 „Beyond Design” toimub 18. juunil Kultuurikatlas. Konverentsil käsitletakse võtmeküsimusi seoses disaini tulevikuga, mis on seotud disaineri ameti, kohustuste ja multidistsiplinaarsete tulevikuvisioonidega. 


Disainikonverentsi peaesinejad on disainer, sotsioloog ja jätkusuutlikkuse provokaator Leyla Acaroglu, futurist Angela Oguntala (disainistuudiost Greyspace), professor, disaini- ja tehnoloogiaalane eetik Ariel Guersenzvaig, loominguline strateeg ja probleemilahendaja Marksteen Adamson ning paljud teised. Pikemalt saab lugeda konverentsi esinejate kohta siit. Konverentsil käsitletakse ka mitmeid huvitavaid juhtumeid juhtivatelt Euroopa disainiagentuuridelt.

LAE AJAKAVA ALLA SIIT


Konverents on jaotatud kolme teemaplokki:

1. DISAIN JA VALITSEMINE. Innovatsioon viib meid tulevikku ja tulevik muudab meid innovatiivseks. Kuidas valitseda olukordi, mis esinevad tulevikus ja mida me pole kunagi varem kogenud? Kuidas arvestada ettenägematute sündmuste ja ebaselgusega? Kuidas mõista inimeste ja nende valitsuste vahelise suhte tulevikku?

2. DISAIN JA VASTUPANU. Meie maailm kasutab mitmeid mugavaid ja jätkusuutmatuid mudeleid – sotsiaalseid, ökoloogilisi, majanduslikke. Kuidas hetkeseisule ‘‘kinnas heita‘‘ ja mitte piirduda üksnes senise süsteemi lõhkumisega, vaid kujundada järgmine lahendus?

3. DISAIN JA RAHU. Luua maailm, kus saab elada tähendusrikka meelerahuga – see on disaini vanim eesmärk.

Teemaplokke modereerivad: Dan Mikkin, Pärtel Vurma ja Frederico Duarte. Konverentsi üldine moderaator on Martin Veisman.

Euroopa Disainifestivali konverents 2022 ‘‘BEYOND DESIGN‘‘ toimub laupäeval, 18. juunil Kultuurikatlas kell 9:30-17:00.


Konverents toimub füüsilise üritusena, mis võimaldab ka mõningaid kombineeritud tegevusi. Konverents salvestatakse ja seda saab hiljem järgi vaadata.   

Konverentsi osalemistasu on: 120 eur

OSTA PILET KONVERENTSILE SIIT


Vaata ka, millised töötoad toimuvad ED-Festivali raames ning soeta endale pilet juba täna, sest kohtade arv töötubadesse on piiratud!

Ülejäänud ED-Festivali programmiga saab tutvuda siin. ED-Festival 2022 toimub ED-Awards ja Eesti Disainikeskuse koostöös.


ED-festival 2022 Tallinn peamised kohalikud partnerid ja toetajad on:

ED-Festival, ED-Awards