RUMMU Quarry I Prison karjäär on meistriklassi 1. grupi võitja! 

Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 1. grupi võitjaks kuulutati RUMMU Quarry I Prison


18. mail toimus Eesti turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 1. grupi lõpuseminar, mille raames esitlesid ettevõtted oma väljaarendatud turismiteenuste prototüüpe. Žürii lemmikuks osutus RUMMU Quarry I Prison (Rummu karjäär ja vangla), kes pälvis ka 5000 € preemia, et arendada välja oma turismiteenuse prototüüp. 


Fotol: Rummu QUARRY I Prison tiim, koos oma mentori Helen Susan Selirannaga.

RUMMU Quarry I Prison sihtkoha arendamise juhi Mariane Barrieri arvates andis Meistriklassis osalemine Rummu karjääri ja Murru vangla meeskonnale täiesti uue vaate, nende kogu tegevusele! ‘‘Kui seni olime toimetanud enda vaate järgi, siis nüüd, juba selle mõne kuuga oleme saanud juurde lisada rohkem ka kliendi vaadet.
Oleme nüüdseks oma teenused kiht-kihilt läbi vaadanud, voolinud need kokku üheks tervikuks ja loonud prototüübi - ilma Meistriklassi koolituste ja mentorita ei oleks me kindlasti selliste lahendusteni jõudnud, ‘‘ selgitab Barrier.


Fotol: Rummu tiim Meistriklassi koolituspäeval

‘‘Kogu programm tähendas meie jaoks ka palju kodutöid, omavahelisi arutelusid ja olgem ausad, ka mõned pisarad ja lootusetuse tunnet, aga kuna me kõik näeme Rummu kui sihtkoha potentsiaali, siis oleme äärmiselt rõõmsad nii võimaluse eest Meistriklassis osaleda kui ka loomulikult võidu üle! Võit annab meile väga palju motivatsiooni edasi minna ja loodud prototüübi reaalsusesse tuua. Täname südamest Eesti Disainikeskust, EAS-i, Meistriklassi korraldajaid ja meie mentorit Helenit, ‘‘ lisab lõpetuseks Barrier.

Rummu mentoriks oli Helen Susan Selirand, kes on strateegiline disainer ettevõttes Trinidad & Wiseman.
 

Žürii sõnul andis Rummu oma lõpuprojekti esitlusel kõige terviklikuma ülevaate, mida nad antud meistriklassi koolituselt said. Näha oli, et programmi sisenemise ja programmist väljumise vahelisel perioodil oli tehtud väga suur hüpe! Ühtlasi näitas Rummu tiim väga konkreetselt, kuidas nad meistriklassis õpitut reaalselt oma tegevustes edaspidi kasutama hakkavad. Turismisektori vaatevinklist on Rummu näol tegemist võimsa ettevõtmisega kuna oma tegevusega kaasavad nad väga suurt ja eriilmelist auditooriumit.

Žüriiliikmed olid: Külli Karing, Rauno Pello, Daniel Kotsjuba, Karl Ingemar Viilver, Tiia Vihand.

Fotol: Žürii ja meistriklassi 1. grupp

Kaks eripreemiat läks Parvsaun24-le ja Käru Heade Tegude Muuseumile. Parvsaun24 sai žüriilt eripreemia ‘‘puhtalt taipamise eest‘‘ kuna nad suutsid väga hästi kliendiuuringute käigus oma väikesed leiud konverteerida reaalselt kohe oma uutesse teenuste täiendamisesse ja parandamisesse.

Käru Heategude Muuseum pälvis žüriilt eripreemia seetõttu, et neil oli kogu ettekanne ja tegevused väga hästi läbi mõeldud ning on näha, et nad on organisatsioonina altid muudatusteks.

Fotol: Parvsaun24 meeskond ja EDK juht Tiia Vihand

Fotol: Käru Heade Tegude Muuseumi tiim ja EDK juht Tiia Vihand


Fotol: Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 1. grupp

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022 1. grupi 15 ettevõtet:

- MOMU Mootorispordi Muuseum (MTÜ Eesti Mootorispordi Ajalugu)

- Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu (Kistler-Ritso Eesti SA)

- Estfish OÜ

- Käru Muuseum (MTÜ Käru Heade Tegude Muuseum)

- RUMMU Quarry | Prison (Rummu Invest OÜ)

- Saaremaa Toidufestival (Saaremaa Turism SA)

- Otepää Golf Center (Sihtasutus Lõuna-Eesti Golf)

- Elamuskeskus Tuuletorn

- Punane Puu/Tigutoit (Laesson ja Partnerid OÜ)

- Saaremaa Viikingid OÜ

- Jaanihanso Siidrivabrik (Jaanihanso OÜ)

- OÜ Kodade

- Parvsaun24 OÜ

- Mäetaguse Mõisa Hotell & Spa (Mehntack OÜ)

- Örrekese Meistrikoda (Sinka OÜ)


Meistriklassi tulemusena õppisid turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks said ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.


Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi II grupp alustas aprillis ning nende lõpuseminar toimub oktoobris 2022.


Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.


1. grupi lõpuseminari galerii (18. mai 2022):


Fotod: Katrin Tomiste

Meistriklass, Teenusedisain