Eesti Disainikeskus hakkab koos teenusedisainerite abiga Eesti turismiettevõtete teenuseid digitaliseerima

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt väljakuulutatud hanke „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ võitis Eesti Disainikeskus


Alanud on uus meistriklass, mis on suunatud turismiettevõtetele, kes on soovituslikult tegutsenud vähemalt kolm aastat ja kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks. 

Kandideerimise TÄHTAEG 20. detsember 2021!


Meistriklassi on oodatud osalema kuni 30 ettevõtet, kes jaotatakse omakorda kahte gruppi. Igast ettevõttest oodatakse meistriklassi 2-3 inimest. Ühe grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud. Meistriklass jagab programmi silmapaistvaimate läbijate vahel 10 000 € suuruse auhinnafondi, mis on ettenähtud meistriklassi raames valminud prototüübi teostamiseks ettevõtetele, kes läbivad programmi kõige edukamalt. Auhinnafond läheb võrdselt jagamisele kahe grupi vahel. Programmi kandideerimine on juba alanud ning esimese grupi osalejad (15 ettevõtet) selguvad 30. detsembriks 2021. Esimene grupp alustab 12. jaanuar 2022 ja teine grupp aprill 2022.

Fotol: Liina Maria Lepik (EASi turismiarenduskeskuse direktor) ©Rene Riisalu

Pandeemia on võimendanud mitmeid trende, mis reisimist ja turismivaldkonda juba varem mõjutasid. „Kuigi siseturism on olnud hea plaaster lahtisele luumurrule, on uuenduslikud muutused turismisektori pikaajaliseks raviks hädavajalikud, et Eestisse tuleksid tagasi ka välisturistid,“ ütleb EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.  

Fotol: Tiia Vihand (Eesti Disainikeskuse juht) ©Iris Kivisalu

Eesti Disainikeskuse juhi, Tiia Vihandi sõnul on kogu meistriklassi programm üles ehitatud selliselt, et osalevatel ettevõtetel oleks võimalik avada ennast uutele ideedele ning omandada sobivad tööriistad ja võtted innovaatiliste ideede ellurakendamiseks. Kogu programmi vältel saavad ettevõtjad pidevat tuge Eesti parimatelt teenusedisani mentoritelt.

Programmi mentoriteks on 16 teenusedisainerit, sh nii traditsioonilisemad teenusedisainerid kui digitaalsete teenuste arendamise eksperdid, kes töötavad Eesti tugevaimates ja eriilmelistemas disainibüroodes ning omavad varasemat kogemust turismiettevõtetega seoses Disainibuldooseri ja EAS erinevate meistriklassidega.
Programmi teostavad suurte kogemustega koolitajad/teenusedisainerid: Martin Pärn (Iseasi), Hegle Sarapuu-Johanson, Darja Prants ja Kaire Tekku (Trinidad Wiseman), Daniel Kotsjuba (Innotiim), Ionel Lehari (Identity) ja Kristian Lember (DUX).

Tutvu kõikide koolitajate ja teenusedisaini mentoritega Disainikeskuse blogis.

Meistriklassi kandideerimine toimub Puhka Eestis veebiplatvormil: https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/teenused-ja-toetused/turismiettevotete-teenusedisaini-ja-teenuste-digitaliseerimise-meistriklass-2021-2022Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: meistriklass@disainikeskus.eeMeistriklass, EAS