Põnevad disainialased seminarid/webinarid septembris

Tutvu disainialaste seminaride/ webinaride, töötubade ning 2 konverentsiga, mis septembris tulemas

Septembri keskpaik toob teieni rohketes kogustes disainialaseid seminare/webinare ja 2 konverentsi. Teemadest on esindatud ringmajandus ja -disain, strateegiline disain, teenusedisain, tuleviku-stsenaariumite disainimine jne. Leia endale oma!


Webinar/töötuba: Kuidas panna oma paigalseisev ettevõte proovile ning kiirendada uute võimaluste tekkimist koostööpõhiste innovatsiooni-mängude kaudu?

Töötoas saavad osalejad tutvuda mitme innovatsiooni ökosüsteemide mänguga, mis käsitlevad järgmisi küsimusi: (1) uurimise ja kasutamise protsesside korraldamine, (2) uute radikaalsete võimaluste arendamine ja (3) barjääride simulatsioon ja prognoosimine ning vajalikud muutused.

Koht: ZOOM
Kuupäev: 15. september
Kellaaeg: 10:00 – 11:00
Esineja: Sune Gudiksen (Taani Koldingi disainikooli strateegilise disaini ja innovatsioonijuhtimise dotsent)
Sihtgrupp: disainerid, arendajad, disaini ja avaliku sektori arvamusliidrid
Hind: 30 €/25 €* + KM (*Soodushind kehtib Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetele)

Loe edasi siit


Webinar: Kolm sekkumispunkti ringdisainis


Kinge webinar on mõeldud nö maailmamuutjatele ehk igaühele, kes soovib osaleda ringdisainis, muuta meie praegust seisakut ja alustada nn ringse ümberdisainiga. Kursus on mõeldud inimestele, kes loovad materjale, tooteid, strateegiaid, ökosüsteeme, organisatsioone, ärimudeleid jms.

Kuupäev: 15. september
Kell: 15:00 - 16:00
Esineja: Kinge Gardien (Circle Economy)
Webinari keel: inglise

Hind:
- Kes osaleb virtuaalselt: TASUTA!
- Kes tuleb kohale: 15 € / 10* € + KM *
* Soodsam hind on Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetele

Koht:
ZOOM + Eesti Disainikeskuse kontor (Telliskivi 60a-7, 2. korrus)
Eesti Disainikeskuse kontoris koha peal modereerib sündmust ringmajanduse ekspert Markus Vihma. Webinarile järgneb EDK kontoris vabas vormis vestlus ringmajanduse- ja ringdisaini teemadel ning saab lisainfot EDK ringmajanduse projektide osas. NB! Kohtade arv on piiratud.

Loe edasi siit


Webinar: Äri paindlikkus – strateegilise disaini ja ringmajanduse perspektiivid


Öeldakse, et äärmuslikud ajad nõuavad äärmuslikke meetmeid, ent mis oleks, kui selle äärmuslikkuse saaks asendada paindlikkuse ja leidlikkusega? Antud seminaril vaatame lähemalt mõningaid põhiküsimusi, millega ärid praegu silmitsi seisavad ning toetume strateegilise disaini ja ringmajanduse praktilisele kogemusele.


Kuupäev: 16. september
Kellaaeg: 17:00–18:30
Esineja: Anders Bang Kiertzner (MONOLITH)
Koht: ZOOM
Hind: 15 € + km / 10 €* + km (* Soodushind kehtib Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetele)
Sihtrühm: disainivaldkonna arvamusliidrid, avalik ja erasektor (sh kinnisvara, finants ja arhitektuur)
FB event

Loe edasi siit

Disainmõtlemise konverents

17. septembril on võimalus kohtuda PROTO avastustehases pea 20 juhtiva praktikuga nii Eestist kui mujalt maailmast. Lisaks konverentsile toimuvad ka unikaalsed, konverentsi jaoks disainitud praktikumid, mis aitavad kujundada uut tähendust, nii olemasolevatele kui ka uutele, veel turule tulemata teenustele ja toodetele. Konverents toimub igal juhul, vajadusel korraldame konverentsi virtuaalselt. NB! Kohtade arv on piiratud!

Loe edasi siit

XV #Disainiöö rahvusvaheline konverents:
"Design For Need" / "Vajaduspõhine disain"


Kuupäev: 17. september kell 10.00 - 15:00
Koht: Põhjala tehas, Marati 5, Tallinn
TASUTA! Vajalik eelregistreerimine

Ajastul, mil potentsiaalselt planeeti risustav uus toode võiks jääda tegemata, tuleks disaineritel keskenduda eelkõige esemetele ja teenustele, mis aitavad lahendada mingit probleemi, kriisi; mis teeks meie elu ohutumaks, mugavamaks ja meeldivamaks. Toodetele, mis on funktsionaalsed ja teenustele, mis kaitsevad meie tervist ja aitavad hinnalist aega kokku hoida. Disaini seostatakse liiga palju ainult esteetika ja glamuuriga. Hea vorm ja ilu peaks kindlasti olema hästi funktsioneeriva ja nutika toote lahutamatud kaaslased. Aga eelkõige peaks toote disainimisel ja tootmisel lähtuma inimeste vajadusest või sotsiaalsest tellimusest.

Loe edasi siit