Webinar: Kolm sekkumispunkti ringdisainis

Webinar: Kolm sekkumispunkti ringdisainis

Kuupäev: 15. september
Kell: 15:00 - 16:00
Esineja: Kinge Gardien (Circle Economy)
Webinari keel: inglise

Hind:
- Kes osaleb virtuaalselt: TASUTA!
- Kes tuleb kohale: 15 € / 10* € + KM *
* Soodsam hind on Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetele

Koht:
ZOOM + Eesti Disainikeskuse kontor (Telliskivi 60a-7, 2. korrus)
Eesti Disainikeskuse kontoris koha peal modereerib sündmust ringmajanduse ekspert Markus Vihma. Webinarile järgneb EDK kontoris vabas vormis vestlus ringmajanduse- ja ringdisaini teemadel ning saab lisainfot EDK ringmajanduse projektide osas. NB! Kohtade arv on piiratud.

Facebooki event
 

REGISTREERI SIIN

Kõik meie ümber on tahtlikult loodud, ent paljud tooted ja materjalid on muutunud küsitavaks kuna nende päritolu on seotud liigtarbimisega. Ringdisain proovib õitsevale ühiskonnale ja majandusele anda paremaid tooteid, teenuseid, ettevõtlusvõimalusi ja strateegiaid, järgides samal ajal meie planeedi võimete piire. Ent kuidas ringdisaini teekonda alustada? Sellel seminaril räägime kolmest viisist, kuidas oma ringdisaini teekonnaga pihta hakata ning uurime praeguseid ringdisainiga seotud tavasid.

Kellele webinar mõeldud on?

Kinge webinar on mõeldud nö maailmamuutjatele ehk igaühele, kes soovib osaleda ringdisainis, muuta meie praegust seisakut ja alustada nn ringse ümberdisainiga. Kursus on mõeldud inimestele, kes loovad materjale, tooteid, strateegiaid, ökosüsteeme, organisatsioone, ärimudeleid jms.

Ringdisaini strateegiaid saab rakendada eri tasanditel, erinevatele materjalidele, toodetele ja süsteemidele. Oma sekkumistasandi tuvastamine aitab teil ringdisaini teekonda hoogsalt alustada ning paljud näited ringsetest kogemustest pakuvad inspiratsiooni.

Esinejast:

Kinge Gardien töötab disaini ja ringmajanduse ristumiskohal. Oma töös Circle Economy disaini ja kaubamärgi meeskonna programmiarenduses vaatleb ta ringdisaini pidevat täiustumist ja laienemist ning uurib, kuidas seda praktiliselt kasutada ja kohandada. Tehes tihedat koostööd sellel ala tegutsevate partneritega, tasakaalustame äridelt ja organisatsioonidelt saadavat perspektiivi akadeemilise teadustööga.

Kinge alustas oma disainiteekonda Delfti tehnikaülikooli strateegilise disaini õppes, liikus sealt antropoloogia valdkonda, et leida, kuidas saaksime disainiprotsessi liita isikud ja rühmad. Sellele järgnes sukeldumine ringmajandusse Ellen MacArthuri fondis töötades. Tema eesmärk on toetada igaüht, kes soovib ringdisaini meetodeid kasutades luua paremaid tooteid, teenuseid, ärimudeleid ja protsesse.

Webinari korraldab Eesti Disainikeskus. Webinari toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.