EstFish Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassis

Saame tuttavaks EstFish‘ga, kes on üks Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassis osalejatest.


Estfish on kalastusturismi- ja kalastusgiiditeenust pakkuv kodumaine ettevõte. Isiklikust hobist ja tegemistest on nelja aastaga välja kasvanud koostöövõrgustik, kus suudetakse elamuskalastuse täisteenust pakkuda kuni 24 inimesele 8 mootorpaadiga üle Eesti (kalastus, majutus, toitlustus ja varustus). Klientidele pakutakse puhtas looduses puhast emotsiooni ning uusi oskusi/teadmisi. Suur osa klientides on ärikliendid, kes soovivad oma töötajatele elamust pakkuda, lisaks ka sõpruskonnad ja pered, kes otsivad uusi huvitavaid tegevusi. EstFish hooaeg algab märtsis ja kestab aasta lõpuni.


Uurisime EstFish tegevjuhi ja kalastusgiidi Timo Tintse käest, miks nad otsustasid Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 1. gruppi kandideerida ja kuidas neil senimaani meistriklassis läinud on.

Fotol: Sõpruskond kalal


Miks Estfish otsustas osaleda turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassis?

Olles igapäevaselt meie pakutavate teenuste sees, tundus Meistriklassis osalemine just see õige võimalus saada kainet ja objektiivset tagasisidet olemasolevale teenusele. Seda värsket kõrvalt vaatja tippspetsialisti pilku ning uusi praktilisi teadmisi, kuidas oma teenust veelgi paremaks kliendi jaoks saada.

 

Fotol: Mees ja meriforell

Mis on meistriklassis senimaani kõige rohkem meeldinud?

Ma ei ole varem teadlikult teenusedisainiga kokku puutunud ning hea on tõdeda, et nii mõnigi asi on praegu teenustes juba päris hästi ja on kohti mida saab peale ettevõttele tehtud disainiauditit veel paremaks teha. Ja loomulikult programmis osalevad mentorid oma mõtete ja ideedega on kui kevadine väetis, mille pealt on kuhu edasi kasvada!

 
Fotol: Naine ja haug

Kas olete meistriklassis saanud teada midagi täiesti uut?


Varem ei osanud ehk seda klienditeekonda sellise pilguga vaadata kui nüüd ja kindlasti ka see Miks? küsimuse küsimine iseendalt ettevõtja pilguga teenustele vaadates. 

Fotol: EstFish välitöödel. Meistriklassi 2. koolituspäev 

Kas soovitate ka teistel Eesti turismiettevõtetel teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassist osa võtta?


Absoluutselt! Turismisektoris tegutsevale ettevõttele on see lausa kohustuslik. Ettevõtjad on sellest ka aru saanud ning seda tõestab turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi kandideerijate suur arv ning konkurss.

Rohkem infot EstFish kohta leiad nende kodulehelt.


Fotol: Eesti turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. koolituspäev Palo Alto Club ruumides

Kõikide Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 1. grupis osalevate ettevõtetega saab tutvuda siin.

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. gruppi saab veel kandideerida 15. märtsini (k.a) ja seda saab teha Puhka Eestis veebilehel:

https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/teenused-ja-toetused/turismiettevotete-teenusedisaini-ja-teenuste-digitaliseerimise-meistriklass-2021-2022
 
 
Meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.
 
Mõlema grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud ning programmi silmapaistvaimate läbijate vahel läheb jagamisele 10 000 € suurune auhinnafond.

///

EAS Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: meistriklass@disainikeskus.ee


Küsis: Katrin Tomiste