Wanderlust matkad on meistriklassi 2. grupi võitja! 

Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. grupi võitjaks kuulutati Wanderlust matkad

5. oktoobril toimus Eesti turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. grupi lõpuseminar, mille raames esitlesid ettevõtted oma väljaarendatud turismiteenuste prototüüpe. Žürii lemmikuks osutus Wanderlust matkad, kes pälvis ka 5000 € preemia, et arendada välja oma turismiteenuse prototüüp.


Fotol: Wanderlust matkad tiim, koos oma mentori Kairi Loometiga.

Wanderlust matkade kaasasutaja ja matkajuht Reimo Mürgimäe selgitas: ''Kandideerisime teenusedisaini meistriklassi, sest jõudsime oma tiimiga järelduseni, et olemasolevate ja tulevaste teenuste disainimiseks on vaja lisateadmisi, tööriistu ja juhendamist. Kuus kuud kestnud programmi vältel saime vastused põhiküsimustele - kes on meie sihtgrupid, mida nad vajavad ja kuidas näeb välja nende klienditeekond. Disainiaudit andis muutusteks hoo sisse ning igas järgnevas etapis avastasime ja õppisime, kuidas teenusedisaini protsess tegelikult käib. Kogu selle teekonna vältel toetas, julgustas ja andis suurepärast nõu meie mentor Kairi Loomet, kes sai osaks meie tiimist.''

''Auhinnaraha kasutame uue kodulehe loomiseks, mis saab olema suunatud peamiselt äriklientidele, võimaldab uute teenusepakettide broneerimist ja rätseplahenduste koostamist. Parendame kodulehe kasutajakogemust ja kasutajaliideseid, et muuta ürituste tellimine võimalikult mugavaks ning lisame võõrkeelseid teenusekirjeldusi, et teenindada rahvusvahelisi kliente.
Järgnevatel aastatel võtame fookusesse kodumaistele ja rahvusvahelistele tiimidele sündmuste korraldamise. Aitame tiimidel end looduskeskkonnas taasluua'', märkis Reimo.


Fotol: Wanderlust matkad meistriklassi esimesel koolituspäeval

Wanderlust matkade mentoriks oli Kairi Loomet, kes on Palo Alto startup kogukonna juht.

Žürii sõnul olid esitlused huvitavad, oli näha, et kõigi osalejate puhul on Meistriklass andnud neile uue hingamise ja hulgaliselt uusi tööriistu oma edasiste tegevuste planeerimisel. Võitja puhul oli žürii ühel nõul. Võitja töös oli kõige selgemini näha tema Meistriklassi jooksul toimunud arenguhüpe, võlus entusiasm, prototüübi läbimõeldus ning selgelt oli näha teenuse rahvusvaheline potentsiaal.

Zürii liikmed olid: Riine Tiigi, Rauno Pello, Ave Pill, Karl-Ingemar Viilver, Tiia Vihand

Fotol: 2. grupi žürii liikmed Rauno Pello, Riine Tiigi, Tiia Vihand, Ave Pill, Karl-Ingemar Viilver

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. grupi 1 1 ettevõtet, kes esitlesid enda lõpuesitlust, olid:

- Kalevi Veekeskus OÜ

- INTEX CONSULT OÜ

- Wanderlust Matkad OÜ

- Pidula Wakepark OÜ

- Siidrikoda OÜ

- Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit

- AS Narva-Jõesuu sanatoorium

- Palmse mõis (SA Virumaa Muuseumid)

- Vango OÜ

- Tartu Ülikooli Muuseum (Tartu Ülikool)

- Jääaja Keskus

Fotol: Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2. grupp

Meistriklassi tulemusena õppisid turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks said ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 3. grupp alustab juba oktoobris 2022.


Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.Teenusedisain, Meistriklass, Meistriklass 2 grupp