Kuhu minna ja mida teha nädalavahetusel? 

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn leiab 15.–16. oktoobril aset neljandat korda. Üheks nädalavahetuseks pealinna ligi 30 erilise hoone ning paiga uksi ja telgitaguseid avav üritus toimub vabatahtlike, arhitektuuriekspertide, hoonete haldurite ja elanike-rentnike koostöös. Nõnda on huvilistel võimalus külastada kohti, mis jäävad tavapäraselt avalikkusele suletuks.


Hundipea, Paljassaare (Foto: OHT22 / Tõnu Tunnel)


Tänavused Open House Tallinna tuurid kutsuvad avastama mitmeid kultuuriasutusi nagu Rahvusooper Estonia ja Tallinna Muusikakool, kuid ka värskenduse saanud – või veel värskendamisel – endisi tehasekomplekse Lurichi Majas ja Fahle pargis. Pilk heidetakse ka võimukoridoridesse: külastada saab Toompea Lossi ja PikkaHermanni, Soome ja Rootsi Saatkondasid ning Välisministeeriumit koos unikaalse Kilukarbisaaliga. Tavapäratult võib leida end konteinerhotellist või muuseumiks ümber ehitatud pommivarjendist. Lisaks viib arhitektuurinädalavahetus huvilised Kruiisiterminali, Hundipea linnaossa ja Koplikandi matkadele.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mis sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Tallinnale lähimad Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja sündmust korraldavad linnad on Helsingi ja Vilnius. Üritus toimub tänu vabatahtlike, arhitektuuriekspertide, hoonete haldurite ja elanike koostööle.

Loe rohkem programmi kohta openhousetallinn.ee ning ka artikklit ''Kolm teekonda, mille tasub tänavusel Open House’il ette võtta''.


(Foto: Kevin Loigu)


Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Briti Nõukogu, Ruukki, Velux, Kingivabrik, Bikram Yoga, Mamma ja Dodo Pizza.