The Ecodesign Learning Factory

22. ja 23. jaanuaril 2020 toimub praktiline kahepäevane ringdisaini koolitus ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘

‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ on suunatud eelkõige väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, ärimudelite arendajatele, disaineritele, inseneridele, õpetajatele, disainiõppejõududele, idufirmadele ning kõigile teistele, kes on huvitatud ringdisaini meetoditest.

Kuupäevad: 22. ja 23. november 2019
Kellaaeg: 1. päev 9:00 - 16:30/2. päev 9:00 - 15:30
Koht: Seminariruum Lutheri masinasaalis (Lutheri Kvartal, Vana-Lõuna 39/1-9, Tallinn)
Osalustasu: 200 € + km inimese kohta*
* Eesti Disainikeskuse võrgustiku liikmetele: 160 € + km
NB! Koolitus toimub inglise keeles
Facebooki sündmus

Soovi korral väljastatakse tõend koolitusel osalemise kohta.

REGISTREERI SIIN (registreerimise tähtaeg on 10. jaanuar 2020)

PÄEVAKAVA
NB! Esimese koolituspäeva lõpus külastame ettevõtet Lindström, mis tegeleb tekstiilide renditeenusega ning järgib ringmajanduse põhimõtteid, et vähendada materjalikulu, tegevuskulusid ja jäätmete hulka ning seeläbi ka ettevõtte enda ja selle teenindatavate klientide tegevusest tekkivat ökoloogilist jalajälge.


Mis on ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ ?

‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ on praktiline, loov, uuenduslik ja lõbus kahepäevane interdistsiplinaarne ringdisaini koolitus, mille meetodeid on lihtne oma igapäevatöös rakendada.

‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ käigus saab teada:

– Kuidas töötada välja toode, mis lähtub ringmajanduse põhimõtetest?
– Kuidas kasutada ringdisaini meetodeid ?
– Kuidas minimeerida oma toodete või teenuste keskkonnajalajälge?
– Kuidas kasutada uusi tööriistu ja meetodeid, mille on välja töötanud ringdisaini eksperdid?
– Kuidas saada abi ringmajanduse ja ringdisaini tugivõrgustikust?

Eelised ettevõttena kui olete läbinud Learning Factory koolituse:

– Püsite konkurentsis – saate kasu ringmajanduse võimalustest;
– Kasutate innovatsioonimootorina ringdisaini;
– Tugevdate oma mainet jätkusuutlikust ettevõttest;
– Optimeerite protsesse, tooteid ja teenuseid ning säästate sellega kulusid.

Koolitajad:


Tapani Jokinen
Tapani on Fraunhofer IZMi disainikonsultant, strateegilise ja ringdisaini nõustaja. Lisaks on ta Soomes jätkusuutliku puzzletelefoniga tegutseva Soome idufirma Circular Devices peadirektor. Enne disaininõustamist ja Puzzlephone'i oli ta Microsoft/Nokia disainiportfelli ja strateegia juht. Tapani poolt disainitud tooteid on kogu maailmas müüdud üle 400 miljoni, sealhulgas ikooniks saanud Nokia 3310. Tapani on ühtlasi ka üks ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ koolituse autoritest.

Ronja Scholz
Ronja on TUB/ Frauenhofer IZM elektroonikaülese jätkusuutlikkuse õppetooli teadur ja teenusedisainer. Juba tööstusdisainiõpingute ajal keskendus ta ökoloogilisele disainile ning jätkusuutlike toodete ja kasutajakogemuste loomisele. Ronja on töötanud disaini-meeskondades üle kogu maailma, kus ta on kasutanud teenusedisainimeetodeid innovaatiliste kasutajakesksete toodete loomiseks. Enne TU Berlin Fraunhoferi IZM-ga liitumist on ta töötanud innovatsioonijuhi ja teenusedisainerina erinevates meeskondades 3D-printimise ja nutika tootmise valdkonnas, uurides võimalusi uute ressursside säästmiseks tootmises ja tarneahelate loomises. Ronjal on kogemus terviklike turupõhiste lähenemisviiside välja-töötamisel, mis arvestaksid inimesi, tehnoloogiaid ja äritegevust. Kogenud ja inspireeriva koolitajana aitab ta meeskondadel kasutada oma parimat potentsiaali.

Florian Hofmann
Florian on ringmajanduse ärimudelite ekspert. Florian on õppinud ärijuhtimist, keskendudes kvantitatiivsetele meetoditele, strateegilisele juhtimisele ja keskkonnaökonoomikale / loodusvarade haldamisele Münsteri ärikoolis ja San Diego osariigi ülikoolis (USA). Alates 2017. a oktoobrist veab Florian Technische Universität Berlin doktorantuuris rahvusvahelist uurimisrühma projekti „Vananemine kui jätkusuutlikkuse väljakutse“, mis koosneb Fraunhoferi IZM, Tehnoloogia- ja ühiskonnakeskuse ning Nano osakonna teadlastest.


Lisainfo Learning Factory kohta ECO Design Circle veebilehel .
Ringdisaini kohta rohkem infot ja materjalid leiad Disainikeskuse veebilehel: www.disainikeskus.ee/ringdisain

Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.Ringdisain