Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 3. grupi võitjaks kuulutati Pernova Loodusmaja

16. veebruaril toimus Eesti turismiettevõtetele suunatud teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 3. grupi lõpuseminar, mille raames esitlesid ettevõtted oma väljaarendatud turismiteenuste prototüüpe. Žürii lemmikuks osutus Pernova Loodusmaja, kes pälvis ka 5000 € preemia, et arendada välja oma turismiteenuse prototüüp.

Fotol: Pernova Loodusmaja tiim ja mentor Kadri Hansson disainibüroost Futurist


Pernova Loodusmaja direktor Kaire Mertsin selgitas: ''Soovisime meistriklassis osaleda selleks, et meil oleks ühist aega ja nügitud võimalust teha järgnev arenguhüpe välisturisti suunal. Vaja oli ülesse leida kitsaskohad ja arenguvõimalused. Seda kõike meistriklass meile pakkus ja rohkemgi veel! Osalemine andis meile tohutu meeskondlikku koostöökogemuse, võimekuse oma ideid paremini sõnastada ja neid vormistada. Mitte arvata, vaid teada saada, mida meie klient meilt päriselt ootab!  Töötasime meistriklassis välja prototüübi, mis võiks juba sellel suvel jõuda Pärnut külastavate välisturistideni.''

''Meie soov on samas tempos edasi liikuda kui meistriklass seda meie meeskonnale pakkus ja jõuda prototüübist päris tooteni. Panustame, et elamusraamat pakuks uusi ja mitmekülgseid külastusealmusi juba sellel suvel Loodusmajas.
Pernova Loodusmaja vaatab tulevikku ja uue külastusobjektina on valmimas Loodusmaja hoovile kliimahariduse näidisala SmartPark, mis viib tavainimese lähemale teadmistele taastuvenergia kasutusviisidest. Uus näidisala saab valmis 2024 aasta märtsiks. Oma osa saab olema ka selle projekti rakendamisel meie meistriklassist kogutud teadmistest, kuidas paremini oma ideid kättesaadavaks muuta ja ellu äratada.''


Fotol: Pernova Loodusmaja meistriklassi koolituspäeval

Pernova Loodusmaja mentoriks oli Kadri Hansson disainibüroost Futurist.


Zürii liikmed olid: Riine Tiigi, Daniel Kotsjuba, Ave Pill, Karl-Ingemar Viilver, Tiia Vihand.


Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 3. grupi 10 ettevõtet, kes esitlesid enda lõpuesitlust, olid:

- Kivitalu Country Hotel
- Loovusait
- Tehvandi Spordikeskus, Kääriku Spordikeskus
- Padise klooster
- Rebala piirkond (Jõelähtme Vallavalitsus)
- Guidio
- Viinistu Kunstisadam
- Pernova Loodusmaja
- MTÜ Hara Sadam
- MTÜ Altveski


Fotol: Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 3. grupp Viinistu Kunstisadamas toimunud lõpusündmuselFotol: EASi esindaja Ave Pill ning Guido tiim koos mentori Carolina Maia Groisman disainibüroost Velvet


Zürii andis välja ka eriauhinna Guidole, kes saab osa 29.-31.märts Valencias toimuvast  X. Design Week 2023 programmist.


Meistriklassi tulemusena õppisid turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks said ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 4. grupp alustab juba 22. veebruaris 2023.


Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.