Tanel Veenre muinasjutuline maailm nüüd ka kodumaistel tapeetidel

Tanel Veenre on Eesti disainimaastiku autor, kelle looming ei vaja pikka sissejuhatust. Tiivuliste merihobude, kiilide ja põrnikatega ehteid armastavad Eesti disaini austajad palavalt. Needsamad muinasjutulised tegelased lendlevad nüüd ka tapeetidel. Koostöös Eesti tapeeditootja Baubauwalliga sündis uus autorikollektsioon 29 omanäolise disainiga. Värvigammades on Tanel Veenrele omaseid särtsakaid toone kui ka rahulikke pastelseid, sobituma hõlpsamalt interjööri muude detailidega. Vaata uut tapeedikollektsiooni valikut siit.

(Pilt: baubauwall.com)


Tanel Veenre: “Minu jaoks ei ole ükski toode midagi eraldiseisvat, vaid osa suuremast loost ja pildist. Nõnda on kulgenud minu liikumine ehtest moodi ning edasi nõude ja tapeetide manu väga loomulikult. Kõik see on üks muinasjutuline tervik. Kuid tapeedimaailmal on oma eripärad ja piirid. Võrreldes minu moeloominguga on tapeediseeria kainem ja struktureeritum, värvid enam sordiini all. Kui kaftanil võivad hobud kepsutada neoontoonides, siis interjööris tunduks see liig. Tuba on enamasti taustsüsteemiks, et muu elukeskkondlik disain saaks särada. Samas püüdsin säilitada oma lugu. Nõnda tantsisklevad nüüd merihobud ja kiilid oma geomeetrilisi tantse tapeetidel.”

Tanel Veenre tapeedikollektsiooni disainid on sobilikud nii avalikku ruumi, hubase elutoa aktsentseinale kui ka unenäolisse magamistuppa.

„Algusest peale oleme soovinud luua erilisi tapeedidisaine, tutvustada Eesti disaini ja disainerite loomingut läbi nii huvitava väljundi kui seda on tapeet. Koostöö Tanel Veenrega on väga põnev ja seda mõlemale brändile. Panna merihobu tantsima 4-meetrisel seinal sama graatsiliselt kui pisikesel kõrvarõngal – uskuge või mitte, see ei ole üldse lihtne!“ – kommenteeris Baubauwalli loovjuht Anna-Kai Tõrs.


(Pilt: baubauwall.com)


Baubauwall on Eestis tapeetide tootmise ja disainimise taastanud ettevõtmine.  Läbi nutika IT-lahenduse saab klient valida täpselt soovitud seina mõõtu lõigatud tapeete, mis trükitakse keskkonnasõbralikule fliistapeedi materjalile. Tootmisjäägid on minimaalsed ning trükiks kasutatakse sertifitseerituid mittemürgiseid värve. Tapeedid trükitakse Tallinnas ning uue tapeedi saab tellija kätte vaid nädalaga. Baubauwall on Eesti Disainiauhinnad 2022 Parima teenusedisaini finalist.


Uudis on refrereeritud BauBauWall.com pressiteatest

baubauwallcom, tanel veenre, Eesti Disainiauhinnad 2022