Saame tuttavaks: Disainikeskuse täienenud meeskond


TIIA VIHAND

Septembrist asus Eesti Disainikeskust juhtima pikaajalise ülikoolides töötamise kogemusega Tiia Vihand, kes muuhulgas aitas pea kümme aastat tagasi käivitada ka Eesti Disainikeskust.

Loe pikemalt Tiia kohta


MARII REIMANN
Ekspordiprogramm, Disainiauhinnad

Marii on Eesti Disainikeskuses töötanud seitse aastat. Viimastel aastatel tegeles ta disainibüroode võrgustiku juhtimise ning peamiselt just disainibüroodele suunatud teenuste ja koolituste korraldamise ning arendamisega. Varasemalt on ta arendanud ja juhtinud ka erinevaid Disainikeskuse rahvusvahelisi ning avaliku sektori projekte ning IDE tootearenduse töötubade programmi. Tänasel päeval on Marii fookuses sügisel aset leidev Eesti Disainiauhinnad 2018 ning disainibüroodele suunatud ekspordiprogramm Šveitsi, Gruusia ja Norra sihtturgudele. Disainikeskuse projektide kõrval tegutseb Marii ka muusikavaldkonnas, korraldades Intsikurmu Festivali ning panustades Music Estonia töösse.


AIVE KARING
Büroojuht, jurist

Aive tegeleb Eesti Disainikeskuses erinevate projektide juhtimisega ja asjaajamise korraldamisega, eesmärgiga pakkuda edaspidi ka nõustamisteenust intellektuaalomandi vallas. Aivel on magistrikraad õigusteaduses ja ta on lõpetanud Eesti Diplomaatide Kooli. Tal on pikaajaline avaliku sektori kogemus. Aastate jooksul on ta tegelenud nii asjaajamise, personalijuhtimise kui juriidilise nõustamisega, juhtinud juriidiliste isikute ühinemise protsesse, nõustanud haridusasutusi ja ettevõtteid. Aivele meeldib kord ja asjaajamise lihtsus, ta peab oluliseks teha asjad lihtsasti arusaadavaks ja kättesaadavaks.ERGO NEEME
Disainibuldooseri, Meistriklassi projektijuht

Ergo on lõpetanud EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise eriala, spetsialiseerudes juhtimisele ja turundusele. Tal on peaaegu kakskümmend aastat rahvusvahelist juhtimiskogemust elektroonika-, ehitusmaterjali- ja toiduainetööstuses. Kõrgendatud huvi tehnika-, disaini- ja IT-maailma vastu paneb teda otsima lahendusi ettevõtluse igapäevaprobleemidele just nende valdkondade võtmes. Viimasel seitsmel aastal ehitas ta koos meeskonnaga edukalt üles Veski Mati brändi, kasvatades müüki ja kasumit ning pälvides tuntuima kuivainebrändi tiitli. Majandustarkvara arendus- ja kasu­tusele­võtu projektidest pärineb aga protsessikeskne mõtlemine. Ergo on ambitsioonikas ja suudab näha suurt pilti. Disainikeskuses on Ergo hoole all ettevõtlust ja disaini ühendavad projektid, esmajoones Disainibuldooser ja Tootearenduse Meistriklass.


MARTINA TRAMBERG
Turundus ja kommunikatsioon

Martina on enam kui kümneaastase kogemusega kultuurivaldkonna projektijuht, kes on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli filmiprodutsendi eriala. Lisaks produtsenditööle on ta on korraldanud üritusi, rahvusvahelisi töötube ja konverentse kohalikule ning rahvusvahelisele publikule Pimedate Ööde Filmifestivali raames ning aidanud Eesti Filmi Instituudis töötades projektijuhina sündida esimestel Eesti filmi- ja teleauhindadel. Samuti on ta tegutsenud kultuuriturunduse ja kommunikatsiooni valdkonnas. Disainikeskuses on Martina roll seista hea selle eest, et avalikkusel oleks ülevaade Disainikeskuse tegevustest ning et kasvaks üldine disainiteadlikkus.
 

KAIRE RANNIK
Disainerite suuna juht

Kaire on lõpetanud EKA magistrikraadiga metallikunsti erialal ning õppinud Saksamaal Pforzheim University of Applied Sciences ehtedisaini erialal. Ta on töötanud EKA õppeosakonna juhatajana ning õppejõuna, aga ka EKA esimese galeristina. Viimased kaheksa aastat on ta olnud iseseisev ehtedisainer ja ettevõtja. Projektijuhitööd on ta teinud mitmete kunstialaste rahvusvaheliste suurürituste juures ning juhtinud Jääaja keskuse ekspositsiooni teostamist. Samuti on ta löönud kaasa tarbekunsti triennaalide korraldamises ning teinud näitusekujundusi nii Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kui ka KUMUs. Disainikeskuses on Kaire hoole all Disainibüroode võrgustik, Disainiturg, Disainikaart ja muud uued huvitavad väljakutsed.