Saa tuttavaks disainiturg "Jõuluks koju" žürii

Sel aastal kandideeris disainiturule 264 disainerit, kelle seast žürii valis välja üle 120 disainibrändi Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Disainituru žüriisse kuulusid Pamela Sume (Eesti Disainiauhinnad 2016 noore graafilise disaineri auhinna Noor Püss võitja). Anne Vetik (moekriitik ja Baltika loovjuht), Kaire Rannik (Eesti Disainikeskuse esindaja) ja Ketli Tiitsar (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi esindaja). 


Pamela Sume on graafiline disainer. Hariduse on ta saanud Tartu kunstikoolist ning töötanud erinevates reklaami -ja disainiagentuurides. Hetkel töötab Pamela disainiagentuuris Ruum 414 ning peab ajakirjakohvikut nimega Kursiiv. 

Anne Vetik on tuntust kogunud Eesti moe- ja aksessuaaridisaini tutvustava saate „Kapist välja“ saatejuhina. Vetik on hariduselt kunstiteadlane ning aktiivne kunsti- ja kultuurikriitik, kes panustab vabakutselise ajakirjanikuna, olles lisaks ka sõltumatu moe- ja kultuuriajakirja Slacker Magazine väljaandja ja peatoimetaja. Täna töötab Anne Baltika Groupis loovjuhina.

Kaire Rannik on lõpetanud EKA magistrikraadiga metallikunsti erialal ning õppinud Saksamaal ehtedisaini erialal. Ta on töötanud EKAs nii õppejõuna, kui ka EKA esimese galeristina. Viimased kaheksa aastat on ta olnud iseseisev ehtedisainer ja ettevõtja. Disainikeskuses on Kaire hoole all Disainibüroode võrgustik, Disainiturg, Disainikaart ja muud uued huvitavad väljakutsed.

Ketli Tiitsar on ehtekunstnik ja kultuurikorraldaja, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia.
Ta on osalenud aastast 1994 suurel hulgal erialastel näitustel, olles sageli ka korraldaja
ja kuraatori rollis. Ta on ka aktiivne ehtekunsti ja tarbekunsti teemadel esineja ja õppejõud. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis on Ketli täna näituste projektijuht.

Tutvu valitud disaineritega lähemalt disainituru "Jõuluks koju" ürituse lehel Facebookis.
disainiturg