Ringmajanduse ja -disaini meistriklass disaineritele

Eesti Disainikeskus korraldab septembris 2021 ringmajanduse ja -disaini meistriklassi disaineritele.
NB! Kohad on täis!

Kahepäevane meistriklass toimub füüsilise koolitusena Tallinnas 29. ja 30. septembril 2021. Meistriklassi viivad läbi rahvusvahelise Grow agentuuri ringmajanduse ja -disaini ekspert Kinge Gardien ja disainidirektor Andreas Linnell.


Antud meistriklass on kombinatsioon teooriast, praktilistest tegevustest ja juhtumiuuringutest ning toimub inglise keeles. Meistriklass kujundab osalejates arusaamise ringmajandusest, sellele ülemineku takistustest ja nende ületamisest ning annab ülevaate erinevatest disainistrateegiatest, koostööpraktikatest ja seadusandlusest. Ühtlasi annab meistriklass tööriistad ja tehnikad ringmajanduse põhimõtete rakendamiseks disainiprotsessides.

Meistriklassi läbinud saavad tunnistused, et nad on pädevad viima ellu ringdisaini projekte, samuti lisatakse meistriklassis osalenud disainerid ekspertidena EDK uuele ringdisaini kodulehele.

1-2 kuud peale meistriklassi pakutakse kõigile osalejatele konsultatsiooniaega meistriklassi läbi viinud ekspertidega, et jagada kogemusi ja esitada küsimusi.

Meistriklassi ootame osalema tegevdisainereid, kellel on eelnev kogemus ja huvi ringdisaini vastu. NB! Kohtade arv on piiratud!

Registreerimisvorm asub SIIN

ESIALGNE AJAKAVA 

Meistriklassi toimumise aeg: 29. ja 30. september kell 9:30 - 16:30 Registreerimise tähtaeg on 22. september 2021!

Osalustasu: 280€ + KM. EDK võrgustiku liikmetele kehtib 20% soodushind 224€ + KM.

Koolitajad: Kinge Gardien ja Andreas Linnell (Grow)

Koht: Eesti Disainikeskuse uus kontor (Telliskivi 60a/7, II korrus)

Lisainfo: kerli@disainikeskus.ee 

Meistriklassi toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Loe Disainiblogist: How could we encourage designers to incorporate circular design methods more into their work? 4 questions to GROW

Koolitajad

Fotol: Kinge Gardien

Kinge Gardien
Kinge on ringmajanduse strateeg Grow agentuuris, kus ta töötab probleemide lahendajana ringmajanduse, innovatsiooni ja jätku-suutlikkuse kolmnurgas. Ta on töötanud ringmajanduse teerajajate juures - esmalt UK’s asutatud Ellen MacArthuri fondis, tehes koostööd partneritega üle maailma, et luua ja levitada uusi lugusid ja avastades ringmajandusega seotud teemasid. Seejärel jätkas ta tööd ringmajanduse ja ringdisaini programmide arendamisega Hollandis Circle Economy meeskonnas, tehes tihedat koostööd ringmajanduse valdkonnas tegutsevate partneritega, tuues sisse ka ettevõtete vaadet ja akadeemilisi teadmisi.

Kingel on bakalaureusekraad tööstusdisaini inseneriteaduses Delfti Tehnikaülikoolist. Sealt liikus ta VU Amsterdami kultuuri- ja sotsiaalantropoloogia juurde, et õppida üksikisikute ja gruppide kaasamist disainiprotsessidesse. Peale seda omandas Kinge magistrikraadi strateegilises disainis Delfti Tehnikaülikoolis.


Fotol: Andreas Linnell

Andreas Linnell
Andreas on Grow disainidirektor, kellel on üle 20-aastane kogemus erinevates disainivaldkondades - digitaalsest disainist, reklaamist, kogemuslikust disainist, pakendiinnovatsioonist kuni disaini-strateegiateni. Andreasel on lai ja põhjalik arusaam disainist kui innovatsiooni ja kommunikatsiooni strateegilisest tööriistast.

Enne Grow'ga ühinemist töötas Andreas 7 aastat NINE'i disaini-direktorina. Varasemad töökogemused on ettevõtetest Peer Group Media (loovjuht), Jefferson (kunstiline juht), Accenture (kunstiline juht), Carbonate (disainer) ja Telia Infomedia Interactive (disainer). Andreas on õppinud disaini New South Wales’i Ülikoolis (Sydney’s) ja omab disaini bakalaureusekraadi Swinburne'i ülikoolist (Melbourne’is).  


///

Kahepäevase ringmajanduse ja-ringdisaini meistriklassi läbisid:

Meelis Mikker (Louki)
Triin Jürgens (EAS)
Janno Nõu (Iseasi)
Mihkel-Emil Mikk (Mikl)
Dan Mikkin (Mikkin & Mikkin)
Tea Teesalu (Identity)
Rauno Pello (Estonian Business School)
Alari Orav (AKU Collective)
Helen Illend (Brandnewday)
Jane Oblikas (Designminds)
Argo Tamm (Estonian Academy of Arts)
Mikk Tasa (Helmes) 
Külliki Kesa (Disainipartner)
Piibe Tomp (Estonian Academy of Arts)
Aivi Kullama (Velvet)
Kristin Made (Eesti Disainikeskus/Estonian Academy of Arts)

koolitus