NID esitleb: Back to Basics Eesti ja Soome disain Pariisi disaininädalal 8-15.09.18

Reedel, 8. septembril avab NID Pariisi disaininädalal Eesti ja Soome disaini pop up näitus-poe. Väljapanek leiab
aset Marais ́ linnaosas Galerie Résidences’is ning jääb avatuks 15. septembrini.

NID, Eesti ja Soome autoridisaini rahvusvaheliselt tutvustav platvorm, pakub juba neljandat aastat pariislastele võimalust disaininädala raames põhjamaise disainiga lähemalt tutvuda. Kui seni on piirdutud vaid näitusetegevusega, siis hiljuti valmis NIDil lisaks veel veebipood, mis on suunatud ennekõike just Prantsusmaa turule.

Back to Basics väljapanekul on huvilistel võimalus tutvuda disaineritega, keda NID Prantsusmaal esindab, kuid lisaks on kutsutud erikülalistena Studio Tartuensis ja valik Eesti ehtedisainereid ning Soome keraamikud Laura Itkonen ning Heini Riitahuhta. NID 2018 selektsioon, mille koondpealkiri Back to Basics viitab väljapanekut iseloomustavatele märksõnadele, nagu seda on minimalism, funktsionaalsus, naturaalsed materjalid ning kvaliteet, süüvib põhjamaise kaasaegse disaini olemusse. 


NID valis välja ühtekokku 19 andekat Eesti ja Soome disainerit, kelle loomingus eelpool nimetatud omadused põimuvad nende endi isikupärase ja ainulaadse stiiliga.

Kaheksandat korda toimuv Pariisi disaininädalal on esindatud rohkem kui 200 erinevat disainiprojekti, mis üle Pariisi linna nädala jooksul avatud on. Back to Basics avab oma uksed 8. septembril ning lisaks NIDi tiimile tervitavad külastajaid disainerid Heini Riitahuhta ning Kaia Saarna. Toimumisaeg:
8.09.18 kell 11:00-22:00; 9-15.09.18 kell 11:00-19:00
Avamispidu:
8.09.18 kell 19:00-22:00

Lisainformatsiooni leiab:

nidstore.com
www.facebook.com/nidcollective
www.instagram.com/nid.designstore
www.twitter.com/nidstore