Millised on Eesti professionaalse disainivaldkonna hetkeolukord ja arenguvõimaluste suunad?

Millised on Eesti professionaalse disainivaldkonna hetkeolukord ja arenguvõimaluste suunad? Uuringu tulemuste tutvustamine.


16. juunil
, kell 16:00 - 17:00 toimub ZOOM keskkonnas Eesti professionaalse disainivaldkonna hetkeolukorra ja arenguvõimaluste suundade uuringu tulemuste tutvustamine. Uuringu tulemusi tutvustavad Ruth-Helene Melioranski ja Martin Pärn.

Uuringu kokkuvõttega saab tutvuda SIIN

2019. aasta suvel asusid Ruth-Helene Melioranski ja Martin Pärn kaardistama, Eesti Disainikeskuse eestvedamisel, Eesti professionaalse disainivaldkonna hetkeolukorda ja arenguvõimalusi. Uuring keskendus uute suundade ja muutuste otsimisele Eesti tänases disainipraktikas, mille käigus viidi läbi disainitööde analüüs 34 disaineri ja 68 disainitöö näite baasil. Töö tulemusel nähtub, millised on disaini uued suunad ja teemad: kuidas on muutunud disaini mõistmine ja rakendamine; kes täna disainib ja kellega; millised on disaineri vajalikud oskused ja teadmised; kuidas disainiprotsess on üles ehitatud ning kuidas näeme ja hindame täna disaini töö tulemit.

Ruth Helene-Melioranski on disainer, disaini- ja arhitektuuristuudio MELIORAD partner ning Eesti Kunstiakadeemia teadur.Martin Pärn on disainer, Tallinna Tehnikaülikooli disaini professor, Eesti Disainikeskuse nõukogu liige ja iseasi büroo juhtivpartner.

Uuringu väljaandja on Eesti Disainikeskus. Uuringu väljaandmist toetas Eesti Kultuuriministeerium.
 


uuring