Leyla Acaroglu loodud keskkonnahariduse õpiveeb Circular Classroom saab peagi eestikeelse versiooni

8. veebruaril 2024 toimub Circular Classroom eestikeelse versiooni ametlik lansseerimine. Disainikeskuses kogunevad keskkonnahariduse edendajad, et ühiselt arutada ja kohandada programmi õpimoodule vastavalt eesti koolisüsteemi õppekavale.


Circular Classroom on dr. Leyla Acaroglu poolt välja töötatud õpikeskkond, mis on suunatud koolinoortele, et avada kestlikkusega seotud teemasid. Programm keskendub süsteemmõtlemisele, loovusele ja ringdisainile. Lühikeste videote ja praktiliste töövihikute abil aitab see õpilastel mõista asjade olemust, meie valikute mõju ning kuidas saame teadlikumate kodanikena teha paremaid valikuid.

Circular Classroom loodi 2019. aastal sponsor Walki OY toel, Co-Foundersi ja Leyla Acaroglu disainibüroo Disrupt Design poolt, eelkõige soome koolinoortele.Eesti Disainikeskus on juba mitu aastat pööranud tähelepanu ringdisaini teemadele. On selge, et kestlikuma tuleviku saavutamiseks on vaja teadlikumaid tarbijaid, mistõttu on oluline ka töö koolinoortega. Mõistmaks, et disain mõjutab kõiki aspekte meie ümber, võttis Eesti Disainikeskus ette Circular Classroom eestindamise projekti.

Kui oled aktiivselt seotud koolinoorte kestlikkuse teemade propageerimisega ja tunned, et peaksid osalema koosõppepäeval, võta meiega ühendust: mariliis@disainikeskus.ee

Circular Classroomi õpikeskkond, mis on kättesaadav aadressil circularclassroom.com, on loodud kõigile huvilistele, kes soovivad avastada kestlikkuse teemasid.