Kärt Ojavee doktoritöö pälvis kõrgeima hinnangu

Doktoritöö sündis Kärt Ojavee pikaajalise uurimisprotsessi jadisainikatsetustetulemusena ning tihedas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli biorobootika keskusega. Doktoritööd juhendas prof Maarja Kruusmaa (Tallinna Tehnikaülikool). Eelretsensendid olidprof Thomas Hollstein (TTÜ) ja dr Lena Berglin (The Swedish School of Textile), oponent oli samuti prof Thomas Hollstein.

Töö tulemusena on valminud uudseid materjalikooslusi, installatsioone ja nutikaid tekstiile ühendav tooteseeria kaubamärgi all KO!. (http://www.k-o-i.ee)
Doktoritöö juhendaja prof Maarja Kruusmaa peab Kärt Ojavee koostööd Tallinna Tehnikaülikoolibiorobootikakeskusega, eelkõige elektroonikainseneride Rasmus Raagi ja Jaan Rebasega,ülimalt tulemuslikuks. "See on õpikunäide sünergeetilisest tegevusest. Suures osas on see tänu Kärdi heale suhtlemisoskusele ning kõrgele tööeetikale. Leian,et tema doktoritöö on uudne, käsitleb olulist teemat ning on kõrgel teaduslikul tasemel, " sõnas prof. Kruusmaa.

Kärt Ojavee nutitekstiilid on pälvinud laialdast rahvusvahelist tähelepanu, muuhulgas on ta esinenud näitustega nii Euroopas, Aasias kui Põhja-Ameerikas, kus viis
koostöös Alex Dodge'i ja Eszter Oszvaldiga läbi näituse ja katsetuse Issey Miyake Tribeca butiigis (http://www.tribecaisseymiyake.com). 2013. aastaljuhendas
Ojavee Eesti Kunstiakadeemia s tekstiilidisaini tudengite kursust, mille raames loodi lahendused erivajadustega ja väga raske puudega ning liitpuudega lastele. Kursuse tulemusel valmis teraapiatuba Tondi eriavajadustega laste koolile.

Tulevikus kavatseb Ojavee nutitekstiile edasi arendada, käesolevalt on takutsutudmitmesse rahvusvahelisse ülikooli ja teaduskeskusesse oma kogemusi jagama ja kursuseid
juhendama. Hiljaaegu kajastati Kärt Ojavee loomingut Itaalia kahekeelses arhitektuuri- ja disainiajakirjas Ottagono, milletoimetus valis koostöös Cumuluse disaini-, kunsti- ja arhitektuuriülikoolide võrgustikuga 187 kooli seast välja 10 silmatorkavat disainerit. Maailma tippdisiainikoolide kaardile märgiti ka Eesti Kunstiakadeemia doktorandi (käesolevalt doktor) Kärt Ojavee uurimus nutitekstiilidest.

Lähiajal saab paberkandjal doktoritööga (kujundaja Indrek Sirkel) tutvuda ka Eesti Disainikeskuse raamatukogus ning soetada Eesti Kunstiakadeemia raamatukogust (Estonia pst 7, Tallinn, 3. korrus) ja Lugemiku raamatupoest www.lugemik.ee (Põhja pst 35, Tallinn).