Kuulutati välja konkursi INDEX: Award võidutööd

Taani mittetulundusühingu INDEX: Design to Improve Life korraldatavale konkursile saadeti üle tuhande võistlustöö ning iga kategooria parim võitis 100 000 eurot.

INDEX: Award 2013 võitjad:

Smart Highway - See kiirtee on liikleja interaktiivne partner, mis lubab toota ise enda valgustamiseks kuluva elektri, pakub võimalust laadida elektriautosid otse teekatte märgistusest ja muudab ise oma märgistust vastavalt ilmaoludele.

Smart-Highway-1-960x515

FreshPaper - naturaalsete lisanditega, bakterite ja seentega rikastatud pakkepaber, mis hoiab selle sees olevad köögiviljad neli korda kauem värsked. Žürii tõstis esile toote universaalsust – paber ei vaja mingeid eelteadmisi ega instruktsioone – ja avaldas lootust, et ehk aitab see lahendada maailma üht olulisemat väljakutset, toidupuudust. Praegu läheb umbes veerand maailma toidust riknemise tõttu raisku.

The Natalie Collection - kolmeosaline toode, mis aitab vältida sünnitussurmasid. Rohkem kui 100 000 ämmaemandat ja sünnitusarsti 54 maal on juba praeguseks saanud The Natalie Collectioni katsetada ja see on aidanud päästa 47% rohkem elusid.

The-Natalie-Collection-4-960x515

Copenhagen Climate Adaptation Plan – Kopenhaageni linna kava kliimamuutustega kohanemiseks 

Raspberry Pi – väike, lihtne ja soodne arvuti kasutamiseks kõikjal maailmas. Masin toimib tõelise tehisintellektina: lendab kõrgustesse ja teeb seal pilte maast või mõõdab hoopis koduses pruulikojas vedelike temperatuuri. Kõige olulisem on, et see suure hulga rakendustega varustatud mikroarvuti maksab kõigest 25 dollarit. INDEX-i žürii loodab Pist läbimurret, mis aitaks ka vähem kindlustatud lapsed arvutilugemise oskuses järje peale.

Raspberry-Pi-2-960x515

Disainiauhinda INDEX: Awards antakse Taanis välja iga kahe aasta tagant ning finaali jõudnud töödest koostatakse rändnäitus.

Lisainfo ja finalistide tutvustused leiab Design to Improve Life veebilehelt