Esimest korda disainiturul Designer Talks - avalikud vestlused disaineritega

Tänavu korraldab Eesti Disainikeskus 16. detsembril Kultuurikatlas toimuva disainituru raames esmakordselt ka avalikke vestlusi disaineritega, pealkirja all Designer Talks. Need on veerandtunnised vabas vormis jutuajamised, kus disainer kutsub osa saama oma maailmast, räägib lähemalt disainiprotsessidest ja disainimaailma telgitagustest. Sel korral annavad sissevaate oma töösse kolm disainerit, kes on kõik oma loominguga ka turul esindatud: Tanel Veenre, Piibe Tomp, Stella Runnel.  
Ajakava:

Vestlused toimuvad Kultuurikatlas, disainituru kohvikualal.


12.00-12.15 Tanel Veenre

13.00-13.15 Stella Runnel

14.00-14.15 Piibe Tomp
 

Tanel Veenre (Tanel Veenre Jewellery)

Tanel Veenre Jewellery on 2014. aastal asutatud Eesti ehtebränd, mille unenäolised ja üllatavad tooted on teinud sellest ühe Eesti tuntuima ja nähtavaima disainibrändi. “Kingdom of Dreams / Unenägude kuningriik” tabab selle südamikku – Tanel Veenre Jewellery kutsub uskuma haldjatesse ja imedesse, tiivulistesse merihobudesse ja kosmilise tolmuga puuderdatud marjadesse, nagu ammu unustatud mälestused paradiisiaiast. Tanel Veenre Jewellery esitleb turul sõrmustekollektsiooni HEARTFELT. Kollektsioon oli tänavuse BRUNO disainiauhinna nominent ja hõbeehete kollektsioon on nüüd ka huvilistele kättesaadav.

Tanel räägib messidel käimisest, agentidest, moenädalatest, edasimüüjatest, hinnastamisest ja välisturundusest. Ta toetub oma ekspordikogemusele Hiina ja Singapuri, olles äsja Singapuris avanud ka showroomi.

 

Stella Runnel (Stella Soomlais Studio)  

Stella Soomlais Studios valmivad ringluspõhimõttel disainitud minimalistliku esteetikaga nahast kotid ja aksessuaarid. Neid on kerge hooldada ja värskendada. Kasutatakse ainult parimat taimeparknahka, mis vanub elegantselt ja aja jooksul tulevad materjalile omased jooned veelgi paremini esile. Kottide taskud ja sangad-rihmad on külge kruvitud, et vältida liigseid õmbluseid, mis nahapinda rohkem kahjustavad. Tänu sellele on võimalik suurt osa materjali taaskasutada, kui kott on kandja jaoks oma elu ära elanud.

Stella räägib lähemalt tootest ja selle disainimisest ringmajanduse kontektsis – miks ringmajandus ja jätkusuutlik tootmine on kuum teema ning miks selles suunas tasuks ühe enam vaadata nii tarbija kui tootja poole pealt.

 

Piibe Tomp (TOKU) 

TOKU on Võrumaal sirgunud jalatsibränd, mis tuli turule 2017. aasta juunis. TOKU pakub oma klientidele mugavaid, ajatuid ja kodumaiseid tänavakingi ja toasusse, mida Eesti Disaini Auhindade kohtunikud nimetavad uueks eesti klassikaks.  

TOKU looja Piibe Tomp pälvis tänavu Eesti Disainiauhindade raames noore disaineri SÄSI preemia. Piibe räägib toote loomise teekonnast koos üllatuste ja takistustega, sellest kuidas saavutada tasakaalu sisemiste tunnete ja praktiliste lahenduste vahel. Ta jagab ka oma kogemust TOKU brändi ning uute tootmisvõimalusi laiendavate disainide loomisel.

Vestlusi modereerib aasta disainiagentuuri Hmmm Creative Studio üks loojatest Karl Saluveer.              

disainiturg