"Teksa uus elu" Eesti esimene ringdisaini kudumikollektsioon Reet Ausilt

Reet Aus tutvustas ringdisaini kudumikollektsiooni “Teksa uus elu”, mis on valmistatud kasutatud teksade kogumise kampaania raames. Esimene Eesti ringmajanduse initsiatiiv, mille eestvedajad on Reet Aus, Uuskasutuskeskus ja Stockmanni kaubamaja.

Esmaskordselt Eestis ühendati kogu ringmajanduse ahel ehk uuskasutuskeskus, disain ja kaubamaja. Kolme osapoole koostööna tekkis võimalus vähendada tekstiiliprügi ja arutut tarbimist ning katsetada tekstiilimaterjalide ringlussevõttu: üheskoos koguti kokku vanad teksad, Hollandi koostööpartneri abiga korduvkasutuseks kõlbmatud purustati, misjärel ketrati kiududest lõng. Reet Aus lõi omakorda moodsa disaini ja nii valmisid uued kudumid.


Reet Aus

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine. Kõik Reet Aus kaubamärgi kollektsioonid valmivad väärtustava taaskasutuse ehk upcycling põhimõttel. Väärtustav taaskasutus võimaldab tootmises tekkiva ülejääk materjali disaini abil tagasi tootmisesse suunata. See tähendab, et tekstiili ülejääke ei visata prügimäele ega põletata, vaid nutika disaini abil toodetakse neist hoopis uued rõivad. See kahandab märkimisväärselt moetööstuse keskkonnamõju, sest iga selliselt toodetud rõivaesemega kulutame keskmiselt 75% vähem vett ja 88% vähem energiat võrreldes sarnase tavatootega.  

Vaata Anne&Stiili galeriid kollektsiooni esitlusest.


Ringdisain