Jõulueelne disainiturg toob uudistooted ja vestlused disaineritega

Sel pühapäeval, 16. detsembril toimub Kultuurikatlas Eesti Disainikeskuse jõulueelne disainiturg "Jõuluks koju". Tutvuda saab üle 120 disaineri loominguga Eestist, Lätisti, Leedust ja Soomest. Disainimaailma telgitaguseid aitavad avada Tanel Veenre, Stella Runnel (Soomlais) ja Piibe Tomp.


Eesti disaini parimaid näiteid koondavale turule kandideeris tänavu 264 disainerit, kelle seast aitas parimad ja eriilmelisemad välja valida žürii – moekriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik, Eesti Disainikeskuse esindaja Kaire Rannik, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi esindaja Ketli Tiitsar ja Eesti Disainiauhinnad 2016 noore graafilise disaineri auhinna Noor Püss võitja Pamela Sume.

Esmakordselt toimuvad turul avalikud vestlused disaineritega, andes külastajatele sissevaate disainerite tööprotsessidesse ja selle maailma telgitagustesse. Loovagentuuri Hmmm Creative Studio looja Karl Saluveeri vestluskaaslasteks on ehtekunstnik Tanel Veenre, nahadisainer Stella Runnel (Soomlais) ning jalatsibrändi TOKU üks loojatest Piibe Tomp.

Disaintooteid leiab turult paljudest eri kategooriatest – nii laste ja täiskasvanute rõivaste ja aksessuaaride kui ka elustiilitoodete, keraamika ja kodusisustustoodete seast. Paljud disainerid on kohal ka uudistoodetega, pakkudes neid saabuvate pühade puhul erihindadega.

Meelelahutuse eest hoolitsevad pühapäevasel disainiturul indie-popelectro artist Kali Briis, kes esitleb valitud lugudega uuel aastal ilmuvat albumit “Cloudy with a Chance of Briis”, ja Öömaja DJ'd. Samuti leiab turult käsitöökohvi, jäätist, tänavatoitu ja sushit.

Disainiturg toimub pühapäeval, 16. detsembril kell 11-18 Kultuurikatlas, Põhja pst 27a. Turu pileti saab lunastada 2 euro eest, pensionäridele ja kuni 16-aastastele lastele on sissepääs tasuta. Vestlused disaineritega toimuvad keskpäevast alates täistundidel, lisainfot turu kohta leiab lingilt http://bit.ly/disainiturg18.


disainiturg