Eesti Disainikeskus alustab disainijuttudega

Eesti Disainikeskus alustab 24. jaanuaril uut sündmustesarja nimega Disainijutud


Disainijutud sündmustesari tutvustab disainivaldkonna kõige uuemaid suundi, käsitleb tänapäeva disainiteenuseid ja nende rakendamisest tõusvat kasu ettevõtetele ja avalikule sektorile. Vestlusringi formaadis avavad silmaringi ja visioneerivad maailma ning kodumaa tunnustatud disainerid, disainijuhid ja disaini edukalt rakendavad ettevõtjad. Disainijutud hakkavad toimuma kuni kolm korda aastas.


24. jaanuaril avalöögi tegev Disainijutud vol 1 keskendub sel korral ringmajandusmudelile ja ringdisainile ehk ringmajanduse disainipraktikatele, aga tutvustamisele tuleb ka ökodisain. Oma kogemustest öko- ja ringdisaini rakendamisel ettevõtte igapäevatöös tulevad rääkima:
- Peter Post, kes on ühe Saksamaa juhtiva disainibüroo Scholz & Volkmer tegevjuht.
- Kaarel Mikkin, kes on Eesti ühe tuntuima ja rahvusvahelisima disainibüroo The Brand Manual asutaja, partner ja disainer.
- Enn Laansoo Jr, kes on PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi arendaja ja ELMO rendi CEO .

NB! Nimekiri on täis! Saate ennast hetkel registreerida ainult varunimekirja. Teavitame teid kui keegi varasamalt registreerunu loobub oma kohast

Lisaks jagame mitmeid põnevaid mõtteid ja näiteid ringmajanduse ja ringdisaini rakendamisest kodumaiste tegijate seas. Koos mõtestame, kuidas Euroopa tööstuspoliitika keskmes olev ringmajandus ja ringdisaini/ökodisaini rakendamine Eesti majanduse arengut ja ärimudeleid lähitulevikus muuta saab.

Kuupäev: 24.01
Kellaaeg: 15:00 - 18:00
Koht: The Void Telliskivi (Telliskivi 60a-5, Fotografiska vastas)
Esinejad: Peter Post, Kaarel Mikkin + üllatusesineja
Moderaator: Markus Vihma
Sissepääs: TASUTA ent vajab registreerimist kuna kohtade arv piiratud


Esinejad:

Peter Post on loovagentuuri Schlz & Volkmer tegevjuht. Schlz & Volkmer tegeleb peamiselt digitaalse brändinguga. Peale Wiesbadeni Rakenduskõrgkooli (University of Applied Sciences Wiesbaden) kommunikatsioonidisaini eriala lõpetamist, asutas ja juhtis Peter erinevate agentuuride interaktsioonidisaini osakondi. Oma praegusel ametikohal vastutab ta kasutajakogemuse kujundamise eest ja juhib igapäevast äritegevust. Peter keskendub mobiilsusele ning toote ja teenuse disainile.

Kaarel Mikkin on Eesti ühe tuntuima ja rahvusvahelisima disainibüroo The Brand Manual asutaja, partner ja disainer. Disainibüroo on keskendunud teenusedisaini, kommunikatsiooni ja brändingu lahenduste ja arenduste pakkumisele. Kaarli igapäevatöö Brand Manualis on ettevõtete, nende toodete/teenuste arusaadavaks ja kasutajakeskseks muutmine, ettevõtte eesmärkide ja eristuvuse defineerimine, töötajate kaasamine ja nende teadlikkuse tõstmine, kasutajateekond tooteni, kasutajakogemus ja selle kujundamine.Enn Laansoo Jr
südameasjaks on puhtam keskkond ja vastutustundlik ettevõtlus. Viimased 12 aastat on ta arendanud PAKRI Teadus- ja Tööstusparki, mis ei paku Targas Tööstuslinnas rentnikele lihtsalt ruutmeetreid, vaid loob neile lisaväärtust oma energiavõrgu, energiatootmise ja tööstussümbioosi kaudu. Veel juhib Enn elektriautode rendifirmat ELMO Rent, mis autode jagamise abil aitab inimestel teha keskkonnateadlikumaid valikuid.


Disainijutte korraldab Eesti Disainikeskus. Sündmust rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengufond.Disainijutud