Disainibüroode võrgustik alustas uut hooaega

2018. aastal jätkab Disainibüroode võrgustikus 46 disainibürood. Uute liikmetena liitusid sel aastal Stuudio Stuudio, MI/KL, Wulcan ja Laurence Duchemin.

disainibüroode võrgustik, inspiratsioonireis, disainikeskus

Võrgustik koondab teenusepakkujad, kes on üsna erineva profiili, käekirja ning suurusega. Liikmete teenuste hulgast võib leida nii graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, UX, UI, tootearenduse, tootedisaini, protsessidisaini, pakendidisaini, animatsiooni, tööstusdisaini, mängustamist (gamification) jne. 

Võrgustiku üks eesmärke on luua kontakte disainibüroode vahel, et soodustada kogemuste vahetamist ning koostööd.  Lisaks pakume liikmetele võimalusi erialasteks täiendkoolitusteks ning korraldame disaineritele ühise inspiratsioonireisi. Sel aastal sõidame Varssavisse, Poola ning külastame sealseid tugevamaid disainibüroosid, et õppida, jagada kogemusi ning luua uusi kontakte. Inspiratsiooni oleme käinud seni kogumas Helsingis, Stockholmis, Berliinis ja Barcelonas ning reisid on olnud nii väga harivad, silmiavavad kui ka meeleolukad.

Võrgustiku esmane eesmärk on aga luua kvaliteetne kontakt tellija ning teenusepakkuja vahel. Olles neutraalne osapool ning samas omades head ülevaadet Eesti disainivaldkonnast, pöördub Disainikeskuse poole pidevalt potentsiaalseid kliente nii era kui avalikust sektorist, otsides disainipartnerit. Disainibüroode võrgustik on meie jaoks nimekiri teenusepakkujaid, keda kindlasti julgeme soovitada ning hea meelega aitame viia sobiva tellija sobiva bürooga kokku.

Veebruaris on tulemas  kontaktüritus toiduainetööstuse ja puidutööstuse ettevõtetega.

Disainibüroode veebipõhisest andmebaasist saab hea ülevaate erinevate disainivaldkondade parimatest tegijatest. Kakskeelne andmebaas annab võimaluse otsida sobivat partnerit, filtreerides disainibüroosid valdkonna, asukoha ja ettevõtte suuruse järgi. Edasi saab potentsiaalne klient tutvuda bürooga lähemalt ning uurida disainiblogis nende parimaid tehtud töid, et leida endale sobiva käekirja ning profiiliga partner. Kui siiski tundub, et otsust on raske teha, saab alati Disainikeskusest nõu küsida.
Lisaks kaasame Disainibüroode võrgustiku disainijuhte erinevatesse ettevõtjatele suunatud suurtesse arengu- ja toetusprogrammides, nagu Disainibuldooser ja Tootearenduse Meistriklass

Esmakordselt alustame professionaalstele disainijuhtidele suunatud välispraktikaprgrammiga, mille raames saab tuntud välismaa disainibüroodes praktiseerida 4 disainijuhti. 

Sel aastal on disainerite plaanis vähemalt kolm koolitust – aastat alustame legendaarse tüpograafi Bruno Maagi (Dalton Maag) tüpokoolitusega "Choosing a typeface".  Aprillis loodame Eestisse tuua Briti ühe tuntuma ja edukama tööstusdisaineri Benjamin Huberti ning digitaalse disaini strateegi Mike Monteiro. Mõlemad koolitused on aga veel täpsustumas. 

Sügisel on jälle aeg jagada Eesti Disainiauhindu, mille raames toimub ka erinevaid seminare ja töötubasid. 

  


Disainibüroode võrgustik