Disainibüroo Helmes asus digitaliseerima CERNi protsesse

Helmes alustas tööd Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) äriprotsesside haldamise üksuse ametliku tarkvaraarenduste ja digitaliseerimise partnerina. Pikaajalise ja strateegilise koostöö esimesed projektid keskenduvad maailma tippteaduse kiirendi personali- ja turvarakendussüsteemide arendamisele.


(pilt: Helmes.com)

Kahe organisatsiooni vaheline koostöö algas eelmise aasta juulis. CERNi süsteemide arendamisega on seotud kaks Helmese tiimi: java-arendajad tegelevad personalilahendustega ja disainitiim uuendab organisatsiooni ohutusportaali disaini ja kasutajakogemust,'' selgitab Helmese partner Tarmo Kiivit.
Kiiviti sõnul on neil CERNi tiimiga suurepärane läbisaamine ja sarnane agiiline arenduskultuur, mis loob kindla põhja pikaajaliseks koostööks.


''Meil on väga hea meel Helmesega koostööd teha, nende kultuur sobib hästi meie omaga. Kogu tiim on vähese ajaga andnud väärtusliku panuse meie tegevusse,'' leiab CERNi äriprotsesside haldamise üksuse juht Derek Mathieson.


Helmes ja CERN lõid käed hanke korras, mille eesmärk oli leida CERN-ile pikaajaline strateegiline digitaliseerimispartner. Otsustavaks sai tarkvaraarenduse ja digitaliseerimise kogemus nii avalikus kui ka erasektoris. ''Meie pikaajaline töö digitaalsete uuenduste alal ülemaailmsete ettevõtetega lõi võimaluse töötada koos sellise maailmatasemel teaduskeskusega nagu CERN,'' tõdeb Tarmo Kiivit.


CERN ehk Euroopa tuumauuringute organisatsioon on 23 liikmesriigiga rahvusvaheline teadusasutus, mis loodi teaduse ja tehnoloogia arendamiseks ning kompetentsi tõstmiseks. Organisatsiooni peamisteks uurimisvaldkondadeks on elementaarosakeste füüsika ja tuumafüüsika, sealhulgas hallatakse maailma ühte suurimat osakestefüüsika laborit. Organisatsioon asub Prantsuse-Šveitsi piiril peakorteriga Genfis.


CERNi liikmesriigid on Austria, Belgia, Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iisrael, Itaalia, Madalmaad, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Serbia, Slovakkia, Hispaania, Rootsi, Šveits ja Ühendkuningriik. Küpros, Eesti ja Sloveenia on assotsieerunud liikmed, mis on täisliikmeks saamise eelses etapis. Horvaatia, India, Läti, Leedu, Pakistan, Türgi ja Ukraina on
assotseerunud liikmesriigid. Jaapanil ja Ameerika Ühendriikidel on praegu vaatleja staatus, samuti Euroopa Liidul ja UNESCOl. Venemaa Föderatsiooni ja JINRi vaatleja staatus on peatatud vastavalt CERNi nõukogu 8. märtsi 2022. aasta ja 25. märtsi 2022. aasta resolutsioonidele.


Helmes on rahvusvahelistel turgudel tegutsev digitaalse innovatsiooni partner. Ettevõtte
arenduskeskustes töötab nüüdseks ca 1400 tarkvaraeksperti. Helmes loob ärikriitilisi tarkvaralahendusi üle kogu maailma, klientidele nagu Telia, OECD, CERN, Airbus, Kühne-Nagel, ServiceChannel, SEB jt.Uudis on refrereeritud helmes.com pressiteatest.


Helmes, Disainibüroode võrgustik