Vaata, kes on ED-Awards 2022 Eesti nominendid

Sel aastal valiti Eesti disainibüroodest ED-Awards konkursi nominentide hulka DUX, Velvet, Neway ja Platvorm


Kokku esitati ED-Awards 2022 konkursile üle 1400 töö, 34 erinevast riigist. Eestist laekus 50 tööd, mis on korraldajate hinnangul Eesti rekord. 


UX Disainibüroo Dux on nomineeritud ED-Awards 2022 konkursil kahe projektiga: Fibenol koduleht (Information Site category) ja DUX stuudio uus koduleht (Digital Self-Promotion category).

 Fibenol website


DUX studio koduleht


Strateegilise disaini büroo Velvet on samuti nomineeritud kahe projektiga: Tiptiptap (E-commerce category) ja FiberPartner (Promotional Site category).

 Tiptiptap


In the picture: FiberPartner


Disainibüroo Neway on nomineeritud ED-Awards 2022 konkursil Ganttic kodulehega Promotional Site kategoorias.

 Ganttic


Disainistuudio Platvorm on nomineeritud ED-Awards 2022 konkursil Tallinn 2035 Arengustrateegia kodulehega  Information Site kategoorias.

 Tallinn 2035 Arengustrateegia koduleht 


Kõik neli Eesti nominenti on ühtlasi ka Eesti disainibüroode võrgustiku liikmed.


ED-Awards 2022 konkursi võitjate ametlik väljakuulutamine toimub 18. juunil kell 19.00 ED-Awards 2022 auhinnatseremoonial, mis toimub Tallinnas, Kultuurikatlas. Rahvusvaheline disainikonverents 2022 „Beyond Design” toimub samuti 18. juunil Kultuurikatlas. Konverentsil käsitletakse võtmeküsimusi seoses disaini tulevikuga, mis on seotud disaineri ameti, kohustuste ja multidistsiplinaarsete tulevikuvisioonidega. Disainikonverentsi peaesinejad on disainer, sotsioloog ja jätkusuutlikkuse provokaator Leyla Acaroglu, futurist Angela Oguntala (disainistuudiost Greyspace), professor, disaini- ja tehnoloogiaalane eetik Ariel Guersenzvaig, loominguline strateeg ja probleemilahendaja Marksteen Adamson ning paljud teised. Konverentsil käsitletakse mitmeid huvitavaid juhtumeid juhtivatelt Euroopa disainiagentuuridelt ning toimuvad ka erinevad praktilised töötoad.

Alates 2007ndast aastast on ED-Awards kokku toonud säravaimad Euroopas tegutsevad graafilise disaini, digitaalse disaini, teenusedisaini jt disainivaldkondade inimesed. Festivali missiooniks on tähistada Euroopa disaini, hõlbustada erinevate riikide disainerite omavahelist suhtlemist, saada inspiratsiooni ja luua võrgustikke, aga ka aidata avada erinevaid disainidistsipliine laiemale publikule. ED-Festival on varasemalt toimunud sellistes linnades nagu Stockholm, Zürich, Rotterdam, Helsingi, Istanbul, Viin, Porto ja Oslo.

Tutvu kogu ED-Festivali programmiga siin.


ED-Festival 2022 toimub ED-Awards ja Eesti Disainikeskuse koostöös.

ED-festival 2022 Tallinn peamised kohalikud partnerid ja toetajad on:

Tallinna linn, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Helmes, Visit Estonia, Nordic Hotel Forum, Tallink, Tallink Hotels, airBaltic, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital.