Ukraina toetuseks on ettevõtetele ja kaupmeestele loodud spetsiaalne disainitööriistakast

Disainitööriistakasti idee autor on NULL Digital ning see valmis koostöös Identity ja AD Angels agentuuriga.


Ukraina toodete ja Ukraina toetuseks müüdavate toodete paremaks kommunikeerimiseks on loonud ettevõtetele ja kaupmeestele spetsiaalne disainitööriistakast.

Väljatöötatud disainikomplekt “Ukraina toetuseks” lihtsustab nende ettevõtete elu, kes müüvad Ukraina tooteid või panustavad Ukraina toetuseks oma müügitulust tehtavate annetustega.

Näidispilt stiilijuhendist: ukrainedesignkit.eu.

Disainitööriistakasti idee autor, looja ja NULL Digital loovjuht Sten Skolimowski arvates on hetkeolukord toidupoodides natuke segane: „Mida rohkem toidupoodides viimasel ajal käinud olen, seda enam olen täheldanud, kuidas eri kauplused on Ukraina tooteid märgistanud. Tarbija jaoks on see pigem ebaselge. Sel hetkel, kui sõda algas, hakkasid ka paljud organisatsioonid raha koguma ja see tekitas tavakodanikus segadust, kellele ja mida annetada.“

Näidispilt stiilijuhendist: ukrainedesignkit.eu.

Steni sõnul on meil kõigil olemas valik, millise riigi toitu ostame. Ta lisab: „Kui vaadata kogu Ukraina impordi mahtu, siis toidu osa on üpris väike. Sellest tulenevalt hakkasin mõtlema tarbija ja ettevõtja seisukohalt, et kommunikatsiooni mõistes on tegemist ju kireva teemaga. Igaüks üritab midagi teha Ukraina värvides, näiteks müüa tooteid ja seeläbi toetada või siis kommunikeerida, et soovivad Ukrainat toetada ning teevad seda omamoodi. Minu soov on lihtsustada seda protsessi, et ettevõtted ei peaks hakkama nullist ise graafikaid looma. Koostöös Identity ja AD Angels agentuuriga tegimegi vajamineva disainitööriistakasti Ukraina värvides graafikaga.“

Näidispilt stiilijuhendist: ukrainedesignkit.eu.

Kokkuvõttes on ühise graafika kasutamise tulemus ühtsem ja visuaalselt äratuntavam. Kasutatavad materjalid on minimalistlikud ja lihtsad, samas on tegemist paljudele ettevõtetele vajaliku tööriistakastiga – olgu tegemist vabakutselise või agentuuriga, igaüks saab vajaminevad graafikad alla laadida ning oma turundustegevustes kasutada. „Pole vaja midagi uut välja mõelda, vaid teeme kõike ühtemoodi. Ja koos tegutsemine on täna oluline,” nendib Sten.


Tutvu Ukraina disainitarkvaraga siin: ukrainedesignkit.eu.


Disainikomplekti loomisele aitasid kaasa:

AD Angels – Annika Avikson, Marju Bakhoff
Identity – Ants Lusti, Ionel Lehari ja Merilin Kukk
Salama Creative – Madis Ots
murumets.ee OÜ – Ranko Murumets
Wavecom AS – Kristian Liivak
N11 OÜ – Katharina Skolimowski

Originaalartikkel on refereeritud Turundajate Liidu kodulehelt. Autor: Kärt Tomp, TULI