Rõhu all kuumuses sündinud – rippvalgusti Coal

Coal on tume ja orgaanilise vormiga kuppel, mis justkui jätkuvalt kiirgab interjööri karastusahjust saadud soojust. Tauri Mae ja Mari Saarepera - insener ja kunstnik, kelle ühiseks nimetajaks on disain. Nemad on jõud, mis moodustavad Mari Lights-i, mis baseerub Tallinnas.

Coal-i sündimiseks pidid kohtuma kaks ideed - puhta ja ajatu vormi ideoloogia ning kuumus kui viimistlusvahend. Kuumuses viimistletud terasest sai meie kinnisidee. Mõte paljast terasest lambikuplist, mida pole muul moel viimistletud kui kuumutades, sünnitas idee Coal-ist. Karastusahju kuumuses ja rõhus viimistletud täiusliku vormiga valgusti. Selle idee elluviimine võttis aega 6 kuud, täis ebaõnnestumisi ja vaeva.

Valgusti kuppel on terasest käsitsi trugitud, mille nõuetele vastav valmistamine osutus nii suurt kogemust nõudvaks, et töö tuli tellida Soomest. Järgmise etapina karastati kuplid tööstuslikus karastusahjus, kus nad veetsid umbes 12 tundi rõhu all 700 kraadises kuumuses. Protsess rikastab terase pinda süsinikuga, muutes materjali tugevaks, korrosioonikindlaks ja värvuselt tumedaks. Peale termotöötlust on kuplid käsitsi vahatatud, et muuta terase toon veelgi sügavamaks ning võimendada poolmatti läiget.

Peale pikka ja rasket tootearendust on tulemuseks orgaanilise tumeda pinnaga rippvalgusti. Eemalt vaadates on valgusti ühtlaselt tume, joonistudes selge vormina interjööri osaks. Vahetus läheduses kõnetab valgusti sügav, suisa elav tume pind detailsuse ja läigetega, mis erinevas valguses erisuguseid visuaale loovad. Coal on juskui kaasaegse avatud ruumi eraldaja, luues nii suure pildi kui ühtlasi täiustades väiksemat ala detailidega.  

Disainerid: Tauri Mae ja Mari Saarepera

Fotod: Tauri Mae

mari-lights.com


 

Tootedisain