Festivalide välimääraja Vol. 3

Nii lopsakate ja lõhnavate õite all lookas puid ja põõsaid möödunud kevadest ei mäletagi. Näib, et ka festivalisuvi tuleb lillelõhnaline ja linnulaululine, sekka ka muidugi sääsepirinat ja tuliseid arvamusvahetusi.

Sääsepirina Alguse Kontsert

Sääsepirina Alguse Kontsert toimub neljandat korda, koostöö tellijaga on aga veelgi pikem, mida illustreerib ka järgmine vestlus kontserdikorraldaja ja disaineri vahel:

Rait: Õujee! See sõge üleskeeratav sääsk mulle meeldib!
Martin: :) Tore. Sünge pole?
Rait: Mardu ongi väga sünge koht ;) Nõka peaks võibolla nende fontidega veel mängima ja teksti paigutusega, kuid üldjoontes on purgis mumeelest.
Martin: Mhmh. No ma lootsin ka, et sulle see meeldib.
Rait: No teil on hea nina selle peale, mis mulle meeldib :D Tunne oma sõpra ja sõbras klienti :D

Siiditrükis kahevärvilised plakatid valmistas Musterprint.

Mis: Sääsepirina Alguse Kontsert 
Millal: 4. juuni
Kus: Mardus, Viljandimaal
Disain: Martin ja Marje Eelma (Tuumik)Schilling

Väikese, kuid palavalt armastatud Edela-Eesti indiefestivali Schilling jaoks on tänavune aasta eriline. Kätte on jõudnud juubelihõnguline 10. toimumiskord. Korraldajad teevad kõik selleks, et Schilling oleks jätkuvalt seest suurem kui väljast, mahutades ühte päeva ja väikesesse aeda uskumatud esinejad, suurepärase õhkkonna ja võimsad elamused.

Lilled sellepärast, et Schillingul on juubel ning Kilingi-Nõmme on, ma arvan, üks Eesti lillerohkemaid linnasid?
Ja tagasihoidlikus, ent mitte vähetähtsas rollis on ka saeketas, mis mille kiunumine oli veel lähiminevikus üks levinumaid kohalikke loodushääli.
Tänapäeval on muruniidukid ja trimmerid ilmselt tavalisemad, aga no see selleks.

Mis: Schilling 
Kus: Kilingi-Nõmmel
Millal: 2. juuli
Disain: Robi Jõeleht ja Kadri-Maria Mitt (polaar.tv)


Viljandi Folk

Tänavuse kujunduskonkursi lähteülesandeks oli võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt visualiseerida festivali teema „Naiste hääl“. Võitjaks valiti vabakutseline illustraator ja graafiline disainer Eili Lepik, kes lahendas festivali kujunduse lähtudes oma lemmikteemadest. „Valisin naiste häält sümboliseerima linnud, sest see teema seostus mulle koheselt linnu lauluga. Minu jaoks on naiste hääles sama palju erinevaid varjundeid kui lindudel sulestikus. Just seepärast on kujunduse keskmes kolm rahvariides linnukest, ümbritsemas suvine loodus, värvid ja soojus“, kommenteeris Eili oma tööd ise.

Mis: Viljandi Folk
Kus: Viljandis
Millal: 28.-31. juuli
Disain: Eili Lepik


Intsikurmu muusikafestival

Eesti oma Positivuseks nimetatud Intsikurmu Festival on aastate jooksul kujunenud omalaadseks ja erinäoliseks sündmuseks, mis kutsub inimesi pöörduma metsapõue, et leida sealt muusika kaudu ennast ja meie esivanemaid. Uskumatult ürgne peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu ning võimendab laiahaardelisest muusika-, kunsti-, ja filmiprogrammist õhkuvat energiat. Seda ürgset energiat kannab ka Martin Rästa kujundatud plakat, kuhu illustraator Kärt Einasto käsi on sisse toonud ka veidi eksootilisemat ja värvikamat taimestikku kui ehk Intsikurmu metsapargist leida võib. 

Mis: Intsikurmu muusikafestival
Kus: Põlvas
Millal: 5.-6. august
Disain: Martin Rästa, illustratsioon Kärt Einasto


Arvamusfestival

Arvamusfestival on kogu ühiskonda kaasav kohtumispaik, kus vahetada mõtteid ühiskonnakorralduse üle, saada värskeid ideid ja uusi teadmisi. Siin on võimalus kohtuda mõttekaaslaste ja inspireerivate inimestega ning nautida kultuuriprogrammi suvises suminas.

Arvamusfestivali selle aasta plakati autoriks on esmakordselt tudeng, Tartu Kõrgema Kunstikooli reklaami- ja meediakunsti IV kursuse üliõpilane Sigrid Sitnikov. Kõik varasemad lahendused on tellitud reklaamiagentuurilt, kuid sel korral oli soov kaasata just ülikoolinoori.

Arvamusfestivali turundusjuht Anu Melioranski pöörduski murega Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõu ja Eesti ühe tuntuima plakatikunstniku ning graafilise disaineri Marko Kekiševi poole. Inspiratsiooni ammutasid noored märksõnadest nagu hoolivus, sõnarock, kohtumispaik, avatus, kaasaegsus, kaasamine, erinevaid arvamusi soosiv, positiivsus, helgus ja soojus.

Sigrid Sitnikov otsustas valida Arvamusfestivali ka oma kevadise lõputöö teemaks.

Mis: Arvamusfestival 
Kus: Paides
Millal: 12.-13. august
Disain: Sigrid Sitnikov