Novembris toimus ringdisaini töötuba Tartu Kunstikooli õpetajatele

Eesti Disainikeskus viis novembri alguses Tartu Kunstikooli õpetajatele läbi ringdisaini koolituse


Koolituse  käigus anti ülevaade ringmajanduse põhitõdedest, tutvustati erinevaid ringdisaini strateegiaid ja arutleti ringsete ärimudelite üleminekutakistuste üle.


Disainerid Mihkel-Emil Mikk ja Piibe Tomp viisid kunstikooli mees- ja naiskonnale läbi 3-tunnise töötoa, kus tegeleti objekti-analüüsiga, vaadeldi tooteid ümbritsevaid süsteeme ning leiti uusi jätkusuutlikke toote/teenuse lahendusi.

"Saime teha läbi mõtlemapaneva töötoa ning arutada/jagada mõtteid sel keerulisel teemal. Ülevaate saamine valdkonnast oli väga oluline. Usun, et mitmed õpetajad kasutavad oma tunnis ka töötoa mudelit,” peegeldas töötuba Tartu Kunstikooli arendusprojektide koordinaator Juta Vallikivi.Kui soovid tellida Eesti Disainikeskuselt ringdisainialast koolitust, siis kirjuta: info@disainikeskus.ee


Rohkem infot ringdisaini kohta leiab www.ringdisain.ee. Antud veebileht koondab endas ringdisainiga seotud info, valdkonna värskeimad uudised, Eesti ringmajanduse ja ringdisaini ekspertide kontaktid ning inspireerivad näited.

Fotod:Kerli Kehman-VaarikRingdisain