NOOR PÜSS 2022 nominent Jaagup Susi

Noor Püss on auhind Eesti Disainiauhindadel parimale noorele graafilisele disainerile vanuses kuni 26 aastat. Sellel aastal oli nominente 4 ja nende seas ka Jaagup Susi. Uurisime Jaagupilt, miks just graafiline disain, kust tuleb inspiratsioon, kuidas ta näeb Eesti disainimaastiku ja mis edasi?


(Foto: erakogu)


Ma sattusin disainiga tegelema juba põhikoolis, tänu oma vennale Kaarlile, kes parasjagu Tartu Kunstikoolis eriala õppis. See arenes hobist millekski suuremaks tänu mu siirale soovile probleeme parimal võimalikul viisil lahendada ja võimalusele anda panus maailma paremaks ja ilusamaks muutmisel.

(Pildil: vasakul Solaride; paremal Seentevägi)


Enda kõige õnnestunumaks projektiks senimaani pean Seente Vägi/Mighty Fungi seeneekstraktide pakendeid ja visuaalset identiteeti, mille tegin koos noore kolleegi Carol Soovikuga. See on olnud üks kõige põhjalikumaid, edukamaid ja ka visuaalselt kõige meeldivamaid projekte. Selle kõrval on kõige suurema mõjuga projekt kindlasti Solaride.


Minu inspiratsioon tuleb tulemustele orienteeritusest, detailidele pühendumisest ja soovist teha täna paremini kui tegin eile. Loomulikult hoian silma peal ka oma ala tippudel ja sihin oma töös sama kõrget kvaliteeti. 

(Pildil: Jeerum ''Juhus`` Imperial stout)


Head disaini iseloomustab minu meelest see, et see lahendab päris probleemi ja tabab sihtgruppi parimal võimalikul moel. Kindlasti hindan kõrgelt ka silmailu ja puhtust. Eesti disain on minu jaoks maailmatasemel ja kiiresti arenev ja ma tõesti naudin, et saan olla osa sellest ning anda oma panuse selle taseme tõstmiseks nii õpetaja, juhi kui disainerina. 

(Pildil: Tartu autismiühingu)


Ma näen ennast viie aasta pärast juhtimas väikest punti asjalikke kujundajaid, kes loovad auhinnaväärilisi projekte. Minu unistuste projekt, mida tahaksin sel ajal teha on tõenäoliselt seotud hariduse, noorte ja/või tehnoloogia arendamisega. Midagi sellist, mis tekitab mulle endale külmavärinaid, paneb asjaosalistel silmad särama ja viib meie hariduse ja/või tehnoloogia uuele tasemele ning tõstab nende väärtust kõigi silmis.
graafiline disain