Disainiturg 2022. KERAAMIKA & KLAAS


Disainiturg toimub sel aastal 18. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void.

Tutvu klaasi-ja keraamikabrändidega, kelle leiad 18. detsembril toimuvalt Disainiturult:


Upstairs Studio


www.upstairs-shop.com
UPSTAIRS STUDIO FACEBOOK
UPSTAIRS SHOP INSTAGRAM

Upstairs on disainibränd ja stuudio, mis asub Tallinnas. Eesmärk on luua funktsionaalsed, mängulised ja emotsionaalselt köitvad tooted, mis säilitavad oma lihtsuse ka ruumi paigutuses ning seostuvad selles olijatega. Upstairs Shopi idee ei ole ainult hoolitseda oma klientide pragmaatiliste vajaduste eest, vaid pakkuda oma toodete kaudu nende igapäevasesse keskkonda sobilikud emotsionaalsed ja esteetilised omadused. 

Seekordsele turule tulevad nad kodu aksessuaaridega, mis on valmistatud puidust ja naturaalsetest materjalidest. Kellad, riiulid ja köögiriistad. LUIK ja Johanna Tamm Ceramics


LUIK disain FACEBOOK / LUIK disain INSTAGRAM
johannatammceramics FACEBOOKjohannatammceramics INSTAGRAM

LUIK disain tegeleb minimalistlike vormidega, kuhu on lisatud värve ja ootamatuid tekstuure. LUIK pakub Disainiturul värskelt valminud keraamikat. Kui siiamaani on valik piirdunud peamiselt ehetega, siis nüüd on plaanis pakkuda erinevat tarbekeraamikat.

johannatammceramics toob teieni tarbekeraamika väikse ekstraga. Julged värvid, eksootilised vormid või mõni muu ootamatu komponent on lisatud minimalistlikule disainile. Tulemuseks on naivistliku aktsendiga nõud ja tarbeesemed igapäevaseks kasutamiseks. johannatammceramics usub, et kõige aluseks on tasakaal. Johanna toob turule uuenduskuuri läbinud ehted.Tiina Kaljuste Kaasaegse Keraamika Stuudio

Tiina Kaljuste Kaasaegse Keraamika Stuudio FACEBOOK
Tiina Kaljuste Kaasaegse Keraamika Stuudio INSTAGRAM

Tiina Kaljuste Kaasaegse Keraamika Stuudios valmivad portselanist ja erivärvilistest savidest käsitsi vormitud tarbenõud ja väikesed skulpturaalsed objektid. 

Disainiturule võtab Tiina kaasa glasuurialuse maaliga maalitud täpilised ja mustrilised mõnusalt kumavad portselannõud ja joonelise mustriga sinisest savist vaagnaid, aga kindlasti pakib end ka mõni üllatus kaasa.Stuudio Raili Keiv

www.railikeiv.com 
Stuudio Raili Keiv FACEBOOK
Stuudio Raili Keiv INSTAGRAM

Stuudio Raili Keiv tegeleb keraamika disainiga. Stuudio Raili Keiv tuleb turule uues kuues portselanist jõuluehetega ja lauanõudega.

Nüüd Ceramicswww.nuudceramics.com
Nüüd Ceramics FACEBOOK
Nüüd Ceramics INSTAGRAM

NÜÜD on keraamikadisaini stuudio, kus valmivad Mariana Laane loodud nõude väikeseeriad ja eritellimusel valmistatud esemed. Minimalistlikud nõud on küll valmistatud peenest portselanist ja täies mahus käsitööna, kuid oma tugevuse ja vastupidavuse tõttu sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Esemete lihtne vorm ja dekoori puudumine toovad esile eelkõige materjali omapära. 

Disainiturule tuleb Nüüd Ceramics portselanist nõude (taldrikud, vaagnad, jooginõud) ja erinevate serveerimisalustega (kõrgel jalal tordialused, suuremõõdulised vaagnad). Sellel hooajal on toodetele antud uued vormid nagu näiteks kõrgel jalal tordialused ja betoonsilindritel seisvad suured serveerimisalused. Uued värvikombinatsioonid - kuldne/must, kuldne/valge, roheline/kuldne.
PUHU


PUHU FACEBOOK
PUHU INSTAGRAM

PUHU koondab enda alla kaht Eesti klaasikunstnikku, kelleks on Eili Soon ja Astra Aavik. PUHU tootevalikus on ehted ning käsitsi puhutud eriilmelised tooted, mis on minimalistliku disainiga, kuid laias värvivalikus. PUHU tootemärgi all müüvad nad käsitsi puhutud klaastooteid ning minimalistlikke ehteid, kus on kokku saanud oma olemuselt vastandlikud klaas ja teras.

PUHU kandideeris sel aastal esmakordselt Disainiturule müüma, kuigi on tegutsenud juba 7 aastat. PUHU tooted on seetõttu Disainituru külastajale ehk kõik uuenduslikud. Kõige enam on huvi tuntud nende värviliste kärbsepüüdjate vastu, samuti on käsitsi puhutud klaasist värvilised ja lüsterjad jõulukuulid pühade eel väga tore kingitus. Jätkates Eesti klaasipuhumise traditsioone, on nad tootevalikusse teinud ka ajaloolise hõnguga tarbeesemeid - vaase, kanne, klaase, mille puhul on nad lisanud omapoolse tänapäevase lähenemise ja põhjamaise stiilitunnetuse.
SUME

sumeporcelain1.wordpress.com
SUME PORCELAIN INSTAGRAM

SUME disainib ja valmistab käsitsi portselanist lauanõude sarja, mis koosneb tassidest, taldrikutest, topsidest, vaasidest jms. Nõudel on dekooriks mustvalged graafilised joonistused digitrükitehnikas. Tsirkuse seeria on kollektsioon, mis on inspireeritud portselanistuudio asukohast, kus on kunagi asunud Tsirkus. Müügile tulevad Tsirkuse seeria portselanist nõud - tassid, topsid, kausid, taldrikud.  Uuteks toodeteks on värvitud portselanist topsid ja taldrikud ja seinavaasid.
Savivalge

www.savivalge.ee
Savivalge FACEBOOK
Savivalge INSTAGRAM

Savivalge keraamika on enamasti heledates toonides kerge vormiga kasutajasõbralik kõrgkuumuskeraamika, mis sobib nii kaasaegsesse linnakodusse kui hubasesse maamajja. Savivalge vaaside ja küünlajalgade disainimisel oli eesmärgiks, et need kannaks skulpuuri rolli ja samas sobiks ka taime või küünla täiuslikuks partneriks. 

Uued tooted, millega Savivalge turule tuleb on eriliste glasuuriefektidega portselanist ja savist topsid ja kausid, mis on põletatud elavas tules. Puudega köetavas ahjus põletatud keraamika on kordumatu ning iga ese on väga eriline.   KOSU

www.eneraud.com
KOSU FACEBOOK
KOSU INSTAGRAM

KOSU lauanõude kollektsioon “Metsikult kosutav eine” pakub muinasjutulist põgenemist sõbralikku ja lapsemeelsesse maailma, kutsudes ühise laua äärde suhtlema, naerma ja unistama. KOSU tootevalikust leiab spetsiaalselt väikelastele disainitud nõud. Lapse arengu seisukohalt vajab väikelaps ergonoomilisi nõusid, käe suurusele vastavat tassi ning söömist abistavat kaussi ja taldrikut. KOSU nõudesari on pidevas arengus ja valmistatud käsitööna keraamikadisaineri Ene Raud-Mägi poolt. KOSU nõudesari on pühadeks tublisti valmistunud. Lisaks laste nõudele on valikus muinasjutulise dekooriga serveerimise nõud, mis muudavad pühadelaua veelgi erilisemaks. Esmakordselt on võimalik tutvuda, uue mahukam KOSU tassiga.Stuudio Bergamot


Stuudio Bergamot FACEBOOK

Stuudio Bergamot INSTAGRAM

Stuudio Bergamot on Krista Teinveldi keraamikaprojekt. Krista loob oma Tallinnas asuvas Stuudio Bergamot funktsionaalseid ja skulpturaalseid anumaid, keskendudes ilmekatele pindadele, vormile ja glasuurile, mis annavad võimaluse eksperimenteerimiseks ja uudseteks ning ootamatuteks tulemusteks. Bergamot Stuudios valmivad ka piiratud koguses, hoolikalt disainitud ja uuest vaatenurgast lähenetud tarbekeraamika tooteseeriaid. Ta loob esemeid, mida saab kasutada ja nautida igapäevaselt lillede seadmisel, hommikukohvi juues või koogitüki juurde. Iga toode on ainulaadne. Toodete valikus on nii tarbe- kui ka dekoratiivkeraamikat. Uued tootearengud on tarbekeraamikast – advendi küünlajalad, keraamilised kohvifiltri ja kannu komplektid ja palju muud.Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineritest ja disainibrändidest leiad siit.


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele tasuta.


disainiturg, disainiturg 2022