Eesti Disainikeskuse Disainiturg toimub 18. detsembril. Selle aasta disainerid valinud žürii koosseisu kuulusid Aljona Eesmaa, Kelly Kipper ja Kaire Rannik. 

Eesti Disainikeskuse Disainiturg toimub 18. detsembril. Sel aastal pääsevad Disainiturule kauplema 84 disainerit.

Uurisime žüriilt, miks on neile oluline Eesti disain ja mida võime oodata selle aasta Disainiturult.




(foto: erakogu)


Turundustaustaga Aljona Eesmaa on tegelenud aastaid rahvusvaheliste moe- ja ilubrändide meediasuhetega Eestis. Lisaks moemeediasuhete korraldamisele on ta tegev ajakirjas SÄDE moetoimetaja ja stilistina, samuti peab ta moele ja disainile keskenduvat veebiportaali Portail.ee.


Eesti disain on oluline, sest selle on loonud meie enda inimesed, kes mõistavad meie eripära. Seda, kuidas me elame, seda, mida me kanname, seda, kuidas tahame tunda end oma kodudes. Need eripärad teevadki meie disaini eriliseks. Ja ühel hetkel saavad ka meie rahvusvahelised sõbrad aru, et see, mida me siin Ida-Euroopas teeme, on samuti kiiduväärt.

Ma eelistan Eesti disaini, sest olen aastatega õppinud seda hindama ja väärtustama. Lisaks teeb Eesti disaini eelistamise lihtsaks see, et tänasel päeval leiab kodumaiste disainerite loomingut pea igas kategoorias – dressidest ballikleitideni, märkmikest mööblini. Samuti pean oluliseks välja tuua, et Eesti disainerite loodud moeesemed koguvad alati rohkem komplimente kui mõne rahvusvahelise (luksus)brändi omad. Eriti just välismaal.

Selle aasta Disainiturult leiab palju silmailu ja palju praktilisust, samuti ägedaid uusi tegijaid, kes on ülesastumise sellist laadi hüppeplatvormil igati välja teeninud.





(foto: Krõõt Tarkmeel)


Kelly Kipper on Anne & Stiili peatoimetaja ja ema. Kui töö ja kodu kõrvalt aega üle jääb, siis askeldab meeleldi hobistilistina ning peab kõrgkoolides loenguid moe, popkultuuri ja ühiskonnas toimuva seostest.

Eesti disain on oluline, sest sarnaselt teistele hea maitsega põhjala rahvastele on meilgi oma puhas käekiri, milles kõneleb armastus laitmatuse ja nutikate lahenduste vastu. Oleks patt seda vaka all hoida.

Ma eelistan Eesti disaini, kui see on kvaliteetselt teostatud ja looga, mis mind kõnetab.
Selle aasta Disainiturgu iseloomustab läbimõeldus ja lihvitus, midagi nii minimalistidele kui ka maksimalistidele.





(foto: erakogu)


Kaire Rannik on lõpetanud EKA magistrikraadiga metallikunsti erialal ning õppinud Saksamaal ehtedisaini.  Ta on olnud tegev nii disaini kui ka kunsti valdkonnas, viimases  rühmituse F.F.F.F. liikmena. Tema tööalaseid väljakutsed on ulatunud valdkonna sisestest projekti juhtimistest kuni näituste kujundamiseni ja samuti on ta endiselt ka tegutsev ehtekunstnik.

Eesti disain on oluline, sest see avab meie kultuuri ja loojate olemust ja on võimeline rääkima väga erinevaid lugusid ilma, et tagasihoidlik eestlane peaks oma suu avama.

Ma eelistan Eesti disaini, sest tean kuidas ja kelle poolt ja millest see on tehtud. Mul on võimalus samastuda selle looja mõtteviisiga ja saada osa tema maailmanägemusest.

Selle aasta Disainiturgu iseloomustab vaatamata vahepealsete aastate väljakutsetele heade vanade tegijate püsimine ja julgete uute tegijate tulek. Rõõm on ka nentida, et järjest olulisemaks on muutunud toodete kestlikkus ja mure meie jalajälje pärast. Arusaam, et meie probleemide lahendused võivad olla meie homsed probleemid on nii mõnegi disaineri loomingus juba koha leidnud ja usun, et oleme teel parema homse poole.






disainiturg