Nefab Packaging - ringdisaini rakendamise lugu

Kevadel osales Disainikeskus Interregi EcoDesignCircle projektis, kus lisaks Eesti Disainikeskusele olid partneriteks veel Saksamaa keskkonnaagentuur Umweltbundesamt, Internationales Design Zentrum Berlin (Berliini rahvusvaheline disainikeskus), Design Forum Finland, Stiftelsen Svensk Industridesign (Rootsi tööstusdisaini sihtasutus) ja Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia (Gdynia Pommeri teadus- ja tehnoloogiapark). 

Projekti käigus töötas Eesti-poolne meeskond välja disainiauditi metodoloogia Harri Moora (PhD) ja Markus Vihma (MA EKA Jätkusuutliku disaini laborist) eestvedamisel.

Metodoloogiat rakendati neljas ettevõttes, neist ühe, Nefab Packagingi kogemus sai talletatud ka videoloona http://bit.ly/2SpBzw6.

Ettevõtted otsivad pidevalt konkurentsieeliseid, uusi tooteid ja teenuseid. Kogemus ja oskus mõelda igal sammul keskkonnasäästlikus võtmes ei ole paljudes valdkondades veel juurdunud. Soovime aidata kaasa tulevikuvõimaluste leidmisele ökodisaini (ringdisaini) ja ringmajanduse põhimõtteid rakendades. Läänemeremaadega koos oleme EcoDesignCircle projekti raames välja töötanud kompleksse teenuse mudeli, mis toetab ja innustab väikeettevõtteid üleminekul ringmajanduse põhimõtete rakendamisele ja selle konkurentsieeliseks muutmisele oma toote/teenuse arendamisel, kasutades ringdisaini võimalusi. 

Peagi esitleme ka värskelt valminud disainiauditi käsiraamatut „Introduction to EcoDesign Audits“.


Ringdisain