Kristjan Järvi Läänemere Filharmooniaorkestri ja Baltika Grupi koostööprojektiga tutvustatakse Eesti disaini

Baltika Grupile kuuluv Eesti edukaim moebränd Monton kujundas Kristjan Järvi Läänemere Filharmooniaorkestrile erilise esinemisriietuse, mis on inspireeritud nende värske kontserttuuri „Vetemängud“ ideest. 


Esinemisriietus peegeldab vee erinevaid vorme ja värve ning moodustab ühe olulise osa Kristjan Järvi loodud tervikust, mis koosneb muusikast, valguskunstist, installatsioonidest, helidisainist ja Eestis loodud moedisainist. Baltika Grupp ja Läänemere Filharmoonikud (Baltic Sea Philarmonic) plaanivad pikaajalist koostööd, mille eesmärgiks on pakkuda terviklikku muusikalist kogemust, tutvustades ühtlasi Eesti moedisaini rahvusvahelisele publikule.
 
Lähtuvalt kontserttuuri teemast, tegi Baltika Grupp kontseptuaalse valiku Montoni  kevad/suvi 2017 kollektsioonist, luues kõikidele muusikutele ja dirigent Kristjan Järvile esinemisriietuse, mida esitleti„Vetemängude“ tuuri kontserditel Saksamaal Hattingenis ning Taanis Kopenhaagenis ja Aarhusis. Komplektid on stiliseeritud vastavalt kontserttuuri teemale, peegeldades vee iseloomu läbi läbipaistvate materjalide ning erinevate hallide ja siniste toonide koosluse, raputades seniseid arusaamu traditsioonilisest kontserdi vormist. Erinevates vee iseloomu peegeldavate toonide ja materjalide abil on loodud erinevatest esemetest tervik, mis tekitab laval mere laineid meenutava visuaalse vaatemängu.

eesti disain, eesti mood, moedisain, baltika, monton

Etenduskunsti revolutsioon

Uudne esinemisriietus on üks osa uuest muusikalisest kontseptsioonist, mida Läänemere Filharmooniaorkester esimest korda kontsertuuri “Vetemängud” raames esitleb – tegemist on erilise kooslusega muusikast, moedisainist, valguskunstist, installatsioonidest ja helidisainist. Kristjan Järvi ütleb: ‘Tervikut, mida soovime luua muusika, projektsioonide, valgustuse ja helidisaini abil, täiendab nüüdsest ka moekunst. See kõik on osa orgaanilisest tervikust, ühendatud kunstilisest kogemusest, mis hõlmab muuhulgas ka seda, kuidas muusikud laval välja näevad, kuidas peegeldavad riided vee erinevaid värve ning kuidas valgus ühendab need meeleliseks tervikuks.”Partnerid loomu poolest

Kristjan Järvi ja Läänemere Filharmoonikute kontsertuur “Vetemängud” hõlmab üheksat erinevat kontserti Saksamaal ja Taanis maist augustini ning tähistab pikaajalise koostöö algust Läänemere Filharmooniaorkestri ja Baltika vahel. Mõlemad organisatsioonid on leidnud koostöös harva esineva sünergia – uuendusmeelsed ja kirglikud kõiges, mida nad teevad, on nii Baltika Grupp kui Lääneremere Filharmoonikud Kristjan Järvi juhatamisel avatud uutele värsketele mõtetele, tuues kokku andekaid inimesi ja ületades geograafilisi piire.

monton, eesti moedisain, filharmoonikud

„Vetemängud“ inspireerisid moeloojaid

Baltika Grupile kuuluv Eesti edukaim moebränd Monton soovib olla eneseväljenduse julgustajaks. Seetõttu sünnib Montoni kollektsioon kahe juhusliku pooluse kokkupuutepunktis, seal kus nendevahelisest dialoogist tekib midagi sootuks uut, mõneti ootamatut, aga ka andekat ja huvitavat. Näiteks kohtuvad Montoni kevad/suvi 2017 kollektsioonis kaks väikest saareriiki, kes on iseloomult vastandlikud – troopiline ja emotsionaalne Kuuba ning karge ja puhas Island. Montoni kollektsiooni Islandi osast ongi kokku pandud  esinemisriietus Läänemere Filharmoonikute jaoks. Maire Milder, Baltika Grupi brändingu ja jaekontseptsioonide arendusjuht: „Kristjan Järvi ja Läänemere Filharmoonikute loodud elamus avaldas meile sügavat mõju, andes inspiratsiooni terviku täiendamiseks Eesti disaini abil. Mul on hea meel, et me oleme üks oluline osa sellest ainulaadsest elamusest.“ Maire Milder täiendas, et stilistikas mängivad olulist rolli valged, hallid ja sinakad toonid, viidates vee erinevatele varjunditele. Minimalistliku joonega rõivaste puhul mängivad olulist rolli detailid: kaharad seelikud esindavad vee liikumust ja voolamist ,samal ajal kui läbipaistev tüll ning puhtad sirged vormid jää omadusi peegeldavad.

Moedisain