Graafilise disaini stuudio Dint 

Saame tuttavaks graafilise disaini stuudioga Dint


Pisike disainistuudio Dint tegeleb igapäevaselt info visualiseerimisega, et inimesed orienteeruksid igapäevaelus lihtsamalt ja paremini. Tööd jagub viitadest pakenditeni - igal pool, kus on vaja infot õigesti struktureerida. Küsimustele vastab disainer ja disainistuudio Dint omanik Helena Nagel.

Fotol: Mesike Männik, Helena Nagel, Tuuli Laumets (puudu on Eliisabet Kuslap, 
kes liitus Dintiga sel suvel) ©Kuldmuna 2018


➞ Milline on disainistuudio Dint moto? 

Design is like sex, in that there is someone else involved, their needs are just as important as your own, and if everything goes right, both parties are happy in the end.”(Colin Wright)

Kõikidel osapooltel on hea seda endale aeg-ajalt meelde tuletada. :-)


➞ Mis iseloomustab disainistuudio Dint töid? Milles seisneb teie tugevus?

Meenub hiljutine käik Ööbiku Gastronoomiatalu restorani, kus kliendi paneb end hästi tundma just vahetu suhtlus peakoka endaga. Ta ei ole mingi anonüümne inimene kusagil sügavas köögisopis, kelle kätetööd teised ette kannavad. Dintis toimib sama mudel – kliendid tahavad suhelda nendega, kes päriselt nende probleeme lahendavad, seetõttu meil vahemehi ei ole ja klient suhtleb otse disaineritega. 


➞ Mida peate oma stuudio kõige õnnestunumaks projektiks/projektideks ja miks? 

Eks nende edulugudega on nagu auhindadega, et kõige rohkem lähevad need korda endale ja vähem teistele :) Aga oleme parimad projektid juhtumiuuringutena dint.ee lehele ilusasti üles pannud. 


Fotol: Mörttiröpo lemmikloomatoidu pakendid


Fotol: Tallinna Kaubamaja ‘‘Eesti disaini bränding‘‘


Fotol: SYNLAB meditsiinilabori keskkonnagraafika


Palju õpetlikumad on need tööd, kus midagi vussi läheb. Näiteks allolev silt sai jupp aega oma elu elada enne kui kellegi tähelepanelik silm märkas trükikuradi kätetööd. Nüüd on seda hea kasutada näitena, võtmaks maha mõne kliendi entusiasmi paigutada mitu lehekülge teksti ühele väikesele A4-le. Tänapäeva infoküllases maailmas suudame me vähem aega keskenduda ja mõnikord on isegi kolme sõna tähelepanelik lugemine üle jõu käiv ülesanne.. 

Fotol: Praevaleva Tõll ristimine :)


➞ Mis teid inspireerib? Kust ammutate igapäevaselt inspiratsiooni?

Et luua paremat olevikku tuleb vahepeal ära käia – oleme oma tiimiga jõudnud erinevatele disaininädalatele nii Hollandis, Hispaanias kui New Yorkis. Silmiavardav enesetäiendus on olnud Dinti prioriteet algusest peale.


➞ Milline on disainistuudio Dint põhiline kliendiprofiil?

Põhiliselt jõuab klient meieni soovituse baasilt ja neil puudub kartus väikese agentuuriga koostööd teha. Nende seas on nii tõeliselt suuri tegijaid, kes pikka aega turul tegutsenud kui ka väikeseid alustavaid ettevõtteid.


➞ Milline on disainistuudio Dint tööprotsess kliendiga, sellest hetkest alates kui ta teie juurde jõuab?

Me püüame rääkida võimalikult lihtsat keelt, et klient tunneks end meie juures oodatult ja hoitult. Olles lugenud erinevaid disainivaldkonda puudutavaid dokumente ja osalenud erialastel koosolekutel, oleme vahepeal tabanud end mõttelt, kas see on üldse eesti keel, sest aru ei saa justkui midagi. Oma klientidega püüame seda vältida. 

Disainibüroosse tulek on natuke nagu arsti juurde minek, probleem on võib olla eksisteerinud juba ammu, aga minekut lükatakse aina edasi. Vahepeal on inimene ravinud end erinevate võtetega ise ja kui ta lõpuks üle ukseläve jõudes saab oma mure ära kurta ning arst mõistvalt noogutades inimese ladinakeelsete terminitega üle külvab, siis jätab ta küll targa mulje, aga mis kasu sellest patsiendile on?


➞ Milliseid kliente sooviksite tulevikus enda juures rohkem näha? Ja milliseid töid, mis valdkonnas tahaksite rohkem teha?

Valitsuse ja ministeeriumide tasemel oleks huvitav kaasa rääkida ja reaalselt aidata info inimesteni viia. Meeletu infohulga õige pakendamine on meid alati köitnud.


➞ Mis on teie disainistuudio Dint ambitsioon? Kus näete oma tegemisi järgmise viie aasta pärast?

Et me jõuaks töö kõrvalt jätkuvalt teadmisi edasi anda ja disainerite järelkasvu koolitada – hetkel teeme seda nii Eesti Kunstiakadeemias kui ka Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.


➞ Mis on see üks asi, mis peab alati disainistuudio tööruumis olemas olema, mis annab selle õige tunde?

Taimed – kui suudad elus lillede eest hoolitseda, kus igaühel on oma vajadused, siis on lootust, et suudad ka kliendi vajadusi mõista ja tema potentsiaali ajas kasvatada.

///

Graafilise disaini stuudio Dint on Eesti Disainibüroode võrgustiku liige, kuhu hetkel kuulub 50 disainibürood/disainistuudiot. Võrgustiku andmebaasiga saab tutvuda siin.


Autor: Martina Tramberg

Toimetaja: Katrin Tomiste


Disainibüroode võrgustik