Disainiturg. KERAAMIKA ja KLAAS

Tutvu Disainiturule tulevate keraamikute, klaasikunstnike ja nende toodetega lähemalt siin:


UPSTAIRS STUDIO

UPSTAIRS on disainibränd/stuudio, mis asub Tallinnas. UPSTAIRS on loodud tootedisainer Pavel Sidorenko ning keraamiku ja graafilise disaineri Maria Sidorenko poolt. Nende fookuses on luua funktsionaalseid mängulisi ja emotsionaalselt kütkestavaid tooteid, mis säilitavad oma lihtsuse, suheldes samal ajal kosmose ja selle elanikega. Idee pole hoolitseda ainult kliendi praktiliste vajaduste eest, vaid anda ka igapäevasele keskkonnale soovitud emotsionaalsed ja esteetilised omadused. Disainiturule tulevad müügile ka uued seinakellad “ABSTRACT” seeriast, mis on valminud koostöö Julia Valtaneniga.


MARION ISABELLE VARIK


MARION ISABELLE VARIK on disainer, kelle tööde hulgast leiab laias valikus portselanist lauanõusid, erinevaid ehteid ning aksessuaare ja mitmeid praktilisi sisustuselemente. Marioni töid iseloomustab lihtne elegants, selge rõhuasetus ning võluv tasakaal põhjamaiselt napi vormi ja idamaiselt väljendusrikka dekoori vahel. Disainiturul tuleb müügile kogu "OH Baby" tootesari, kus tänaseks on juba üle 60 erineva toote ning lisaks ka "OH Baby" parfüümküünalde sari. Esindatud on ka kullatäpiline "1001 öö" sari ning palju kingiideid ning komplekte.


NÜÜD CERAMICS


Nüüd Ceramics on kaasaegse keraamikastuudio. Nüüd disainib ja valmistab käsitsi põhjamaiselt karget ja minimalistlikku esteetikat kandvaid lauanõusid ja sisustustooteid nii väikeseeriatena kui ka eritellimusena restoranidele ja kohvikutele. Geomeetrilistest põhivormidest tuletatud minimalistlikku esteetikat kandvad esemed lasevad kõneleda materjalidel. Kõik tooted valmivad 100% käsitööna meie Tallinna stuudios.


SUME


SUME on keraamik Piret Kändleri portselanistuudio. SUME valmistab ja disainib portselanist lauanõude sarju. Portselanist lauanõude sari, mis koosneb tassidest, taldrikutest, kaussidest, topsidest, vaasidest jms. Nõudel on dekooriks mustvalged graafilised joonistused digitrükitehnikas. Disainiturule tuleb uus toodete seeria -porstelanist kausid ja topsid, reljeefse dekooriga, mis on tekkinud tegemiseks kasutatud kipsvormide kulumisest.


KIIRE TIGU


KIIRE TIGU brändi taha varjab ennast Tiina Kaljuste, kes üle 20 aasta on erinevaid savimasse kasutades valmistanud funktsionaalset ja dekoratiivset keraamikat. Materjal on alati algus. Savi määrab suuna ja tulemuse. Kõrgkuumus keraamika, täpsemalt funktsionaalsed alused, liuad, jooginõud ja anumad on need, mis müügile kaasa kibelevad. Disainiturule tulevad ka valgest läbikumavast portselanist türkiisse glasuuriga kaetud jooginõud.


LAURI KILUSK


Lauri Kilusk on klassikalise keraamiku taustaga, ent viimastel aastatel on ta sukeldunud moodsatesse 3d-tehnoloogiatesse, kasutades aeg-ajalt oma töös erinevaid savi 3D-printereid. Ka Disainiturul tuleb müügile 3D-prinditud keraamika, valgustid ja teised funktsionaalsed objektid. Materjalideks kivinõusavi ja portselan. Masina ja inimese koostöös valminud objektid on saanud lõpliku lihvi kõrgkuumusahjus, kus saavutatud temperatuur tagab esemete mehhaanilise vastupidavuse ja happekindluse, tagades hügieenilise ja kemikaalivaba pealispinna.


MSK GLASS

MSK Glass on kolme klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Andra Jõgise ja Kristiina Oppi koostööna sündinud kaubamärk, mis on spetsialiseerunud klaasist tarbenõude valmistamisele. MSK Glass´i vormikeel on skandinaavialikult lihtne, mis tagab disaini vastupidamise ajas - tooted ei lähtu trendidest, vaid on mõeldud kestma. Samuti sobivad MSK Glass´i tarbeesemed kasutada nii argipäeval kui erilistel puhkudel. Toodete värvivalikuga tuuakse põhjamaisesse interjööri killukene lisarõõmu ja sära. Kõik tooted on Eestis käsitsipuhutud ja -töödeldud, mistõttu on igaüks neist unikaalne. Tootevalikus on esindatud kannud, joogiklaasid, viskiklaasid, kausid, vaasid, joogikõrred ja jõulukuulid. NB! Lisaks tavapärasele tootevalikule on sel aastal esimest korda pakkumises ka jätkusuutlikud ja keskkonnasõbralikud klaasist joogikõrred.


BIRGIT PÄHLAPUU DESIGN


Birgit Pählapuu on klaasikunstnik/disainer, kelle kaubamärgiks on kunstniku nimi, mille vormikeel on lihtne ja puhas stiil. Samas kasutab ta värve ja julgeid detaile/nüansse, mis on eeliseks eristuda turul olevatest toodetest. Pokaalide seerasse Verdanda, kuulub punase ja valge veini pokaal, šampuse pokaal, pitsid ja degusteerimise vaagnad. Disainiturule tuleb ka uus käsitööpokaalide seeria - Veinikärbsed. Pokaalid on valmistatud käsitööna ja ühendatud leekpõletitehnikgaga.

Pühapäeval, 15. detsembril kell 11-18, toimub Kultuurikatlas Eesti suurim Disainiturg. Disainiturult leiab kvaliteetset ja eriilmelist disaini Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Sel aastal soovis Disainiturule kandideerida 260 disainerit Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast ja Soomest, kellest žürii valis välja 121. Tutvu kõigi Disainiturule tulevate disainerite ja brändidega siin.


disainiturg